Калман Сергій Іванович

Сергій Іванович  народився 08 липня 1977 року в селищі Маньківка.  Тут же, у 1984 році, пішов навчатися до першого класу Маньківської середньої школи. Закінчивши одинадцять класів, продовжив навчання в Уманському сільськогосподарському інституті.

У 1998 році був призваний до лав Збройних Сил України, де служив у Національній гвардії України у м.Харкові.

З 1999 року по 2012 рік служив старшим прапорщиком у Податковій поліції  міста Умань.

У 2014 році добровольцем став на захист нашої держави. Брав участь в антитерористичній операції, кіборгом захищав  Донецький аеропорт.

У 2015 році через поранення чоловік був змушений залишити службу.

У цьому ж році на День Захисника Батьківщини Сергій познайомився із дівчиною Оксаною. Вони повінчалися, зареєстрували шлюб і стали міцною і люблячою сім'єю.

У 2022 році, після повномасштабного вторгнення росії, Сергій добровольцем пішов захищати Батьківщину від російських агресорів і найманців. Не шкодуючи власного здоров’я, жертвуючи сім’єю та родиною, Сергій Іванович з честю виконував свій синівський обов’язок перед Батьківщиною. За час проходження служби Сергій користувався повагою та авторитетом серед бойових товаришів, воював на передовій у найгарячіших точках.

Під м.Бахмут отримав друге поранення. Воював на Куп'янському напрямку, на території Харківської та Луганської областей.
    Загинув Калман Сергій Іванович 20 березня 2023 року захищаючи Україну від російських агресорів під час виконання бойового завдання у населеному пункті Новоселівське Сватівського району Луганської області.

Сергій Іванович за період служби отримав бойові нагороди:

• Медаль «За вірність народу України»;
  • Медаль «За оборону Донецького аеропорту»;
  • Медаль учасника АТО;
  • Нагрудний знак Холодний яр «І повіє огонь новин»;
  • Медаль 90 ОАМБ «Ніхто крім нас»;
  • Медаль «Світла матері і миру»;
  • Медаль учасника байових дій «Велич Батьківщини у ваших великих справах».

У 2015 році Сергію було вручено нагрудний знак і присвоєно звання «Почесний громадянин селища».

Був нагороджений Подякою Маньківської районної ради та райдержадміністрації; Грамотою оргкомітету «Пам'ять Героїв України»; Грамотою командира в/ч В4745 полковника Є.Г.Мойсюка; Подякою ТВО командира в/ч В1611 підполковника В.О.Красота; Подякою командира в/ч В1611 майора  О.В. Лихман.