A A A K K K
для людей із порушенням зору
Маньківська громада
Черкаська область, Уманський район

Державна соціальна допомога на догляд особам, які досягли 80 – річного віку

 29 липня 2020 року Кабінетом Міністрів України прийнято  постанову   № 663 «Про внесення змін  до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію,та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд»

Згідно п.13 п. п. 6 Порядку № 261 зі змінами державна соціальна допомога на догляд (далі  - допомога на догляд) призначається одиноким особам, які досягли 80 – річного віку та за висновком ЛКК потребують постійного стороннього догляду та одержують  пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне  страхування» або Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Відповідно до п.4 Порядку № 261 зі змінами до одиноких осіб, що мають право на допомогу на догляд, належать громадяни, що не мають працездатних родичів, зобов’язаних за законом їх утримувати (відповідно до статті 202,266 Сімейного Кодексу України).

Допомога на догляд призначається з дня звернення, але не раніше досягнення 80 – річного віку на період  призначення пенсії.  Особам, які одержують надбавку до пенсії на догляд, за бажанням, замість зазначеної виплати може бути призначена допомога на догляд. 

Розмір допомоги складає 40% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність : з 01.12.2020 року – 707,60 грн.

 Для призначення  державної соціальної допомоги на догляд потрібно подати наступні документи:

  • заява,  за формою, встановленою Міністерством соціальної політики;
  • паспорт громадянина України;
  • довідка про присвоєння  реєстраційного  номера платників податків,
  • висновок ЛКК про потребу постійного стороннього догляду,
  • довідку з управління пенсійного фонду, що не отримують надбавку на догляд до пенсії.

 Особам, які одержують надбавку до пенсії на догляд  або іншим особам призначено компенсаційні  виплати на здійснення  догляду за цією особою, впроваджений вид допомоги на догляд не призначається.

          З документами та за консультацією звертатись у відділ з питань соціального захисту виконавчого комітету селищної ради (Маньківка, вул.. Соборна, 3)

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень