Германський Василь Михайлович

Германський Василь Михайлович народився 3 квітня 1999 року в селі Зозівка Липовецького району Вінницької області у великій дружній родині Михайла Євгеновича і Марії Володимирівни Германських. Був наймолодшою, улюбленою дитиною.

Згодом, у 2006 році, сім’я переїхала до села Вікторівка Маньківського району Черкаської області. Навчався Василь у Вікторівській загальноосвітній школі усі 11 класів. Під час навчання виявив здібності до мови, літератури, математики, малювання, любив дуже музику, гарно співав. Був активним у різних суспільно-корисних заходах свого класу та в школі. В дитячому колективі – товариський, доброзичливий, щирий, веселий, часто емоційний, життєрадісний.

Василь Германський був постійним і активним учасником Вікторівського сільського дитячого духового оркестру, солістом художньої самодіяльності на всіх святах, урочистостях школи, села, району. Дуже любив маму, брата і сестер, був оточений турботою та любов’ю своєї великої родини, користувався повагою серед друзів, учителів та односельчан.

Коли розпочалася війна, Василь не роздумуючи, змінив тихе, спокійне  життя на суворі будні воїна-захисника, захищаючи Батьківщину від російських агресорів і найманців. Він любив життя і багато хотів  встигнути, але занадто рано «ворожа куля» його обірвала, не давши здійснитись мріям.

Загинув  Германський Василь Михайлович 17 вересня 2022 року в результаті поранень несумісних з життям, отриманих під час артилерійського обстрілу поблизу міста Бахмут Донецької області.