A A A K K K
для людей із порушенням зору
Маньківська громада
Черкаська область, Уманський район

ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНА ДОВІДКА про роботу зі зверненнями громадян за І півріччя 2022 року в Маньківській селищній територіальній громаді

  Відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян»,  актів Президента України стосовно роботи із зверненнями громадян, Маньківською селищною територіальною громадою протягом  І півріччя 2022 року проводилася робота щодо кваліфікованого, неупередженого та всебічного розгляду питань, які порушувалися громадянами.

   Робота зі зверненнями громадян проводилась у порядку, визначеному Конституцію України, Законом України «Про звернення громадян» та іншими нормативно-правовими актами, що регламентують роботу зі зверненнями громадян.

   Під час роботи із зверненнями громадян забезпечується дотримання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2009 року  № 858 «Про затвердження класифікатора звернень».    

            Протягом І півріччя 2022 року зареєстровано та розглянуто 326 звернень громадян, з них письмових – 47, особистий прийом - 279 громадян. Усі звернення розглянуті у встановлені законодавством терміни, всім заявникам надані вичерпні відповіді. Аналізуючи кількість звернень, що надійшли до Маньківської селищної територіальної громади за І півріччя 2022 року, слід зазначити, що загальна кількість звернень у порівнянні з відповідним періодом збільшилась на 26 звернень.

За звітний період розглянуто звернень від учасників війни, осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників бойових дій – 4, ветеранів праці – 2, від осіб з інвалідністю І, ІІ, ІІІ групи – 6, від членів багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь – 7. Найчастіше заявниками порушувались питання соціального захисту, комунального господарства, термінового пошуку житла для внутрішньо переміщених осіб, аграрної політики і земельних відносин.

 За звітний період прийом громадян  посадовими особами селищної ради здійснювався відповідно до  графіку,  затвердженого селищним головою, який розміщено на сайті селищної ради. Так, на особистих прийомах керівництвом  Маньківської селищної ради прийнято 89  громадян, у 12 старостинських округах 190 громадян.

У адміністративному приміщенні селищної територіальної громади розміщені стенди особистого прийому громадян керівництвом селищної ради, керівниками структурних підрозділів Черкаської облдержадміністрації, Черкаської обласної ради, Уманської райдержадміністрації, Уманської районної ради та в адміністративних приміщеннях,  де працюють старости на території старостинських округів.

Із загальної кількості звернень громадян, що надійшли у І півріччі 2022 року, індивідуальних – 317, колективних – 9, які підписали 266 осіб. Правом на звернення у І півріччі 2022 році скористалися 592 особи (враховуючи 9 колективних звернень).

До органів влади вищого рівня надійшло 20 звернень громадян, з них до Урядової «гарячої лінії» 13, Черкаської обласної  державної  адміністрації   6, Черкаської обласної ради - 1. Основні питання, які порушувались у зверненнях громадян стосувалися соціального захисту, виділення гуманітарної допомоги для переселенців, освіти та інші.

Аналізуючи кількість звернень, що надійшли до Маньківської селищної територіальної громади від органів влади вищого рівня у І півріччі 2022 року, слід зазначити, що загальна кількість звернень у порівнянні з відповідним періодом зменшилась на 17 звернень.

Особлива увага звертається на повторні звернення, таких за звітний період зареєстровано - 1.

Відповідно до статті 20 Закону України «Про звернення громадян» усі звернення, які надходили до селищної ради, розглядалися в передбачені законом терміни. З усіх звернень (326) вирішено позитивно 197, дано роз’ясненння згідно з чинним законодавством на 104 звернення, задоволено  3, відмовлено в задоволенні 8, перебуває на контролі 14.

 В Маньківській селищній територіальній громаді в оперативному порядку щоденно надаються консультації громадянам провідним спеціалістом – секретарем керівника селищної ради, відповідальної за звернення громадян, як в усній формі так і в телефонному режимі.

24 лютого 2022 року на засіданні виконавчого комітету селищної ради заслухано питання «Про стан роботи із зверненнями громадян у виконавчому комітеті Маньківської селищної ради за 2021 рік» та прийнято відповідне рішення від 24 лютого 2022 № 21-22. Керівникам структурних підрозділів селищної ради та старостам старостинських округів наголошено про обов’язкове дотримання норм чинного законодавства щодо організації розгляду звернень громадян.

У селищній територіальній громаді не зафіксовано порушень строків розгляду та порядку пересилання звернень громадян. Всі звернення,  що надходили до селищної територіальної громади, розглядалися керівництвом та надавалися відповідні доручення виконавцям. Заявників завжди повідомляли про результати розгляду у встановлений законодавством термін.

Керівництвом селищної територіальної громади запроваджено постійний системний контроль за організацією роботи зі зверненнями громадян. 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень