Правила пожежної безпеки вдома

Часто до короткого замикання та пожежі призводить перенавантаження електромережі в результаті одночасного включення в мережу, особливо в одну розетку декількох електроприладів. З метою уникнення перенавантаження, не рекомендується вмикати одночасно побутові електроприлади значної потужності.

Також забороняється застосування саморобних некаліброваних плавких вставок в запобіжниках електричного струму. Енергетики наголошують, що найбільшу кількість пожеж спричиняють саме вони.

Окрім того, електронагрівальні прилади, телевізори, радіоприймачі, інші побутові електроприлади й апаратуру слід вмикати в електромережу тільки за допомогою справних штепсельних вилок та електророзеток заводського виготовлення. А застосовуючи електрообігрівачі, перш за все слід перевірити справність електропроводки, щитка, розеток та штепсельних вилок приладів.

Особливу увагу звертаємо на ряд рекомендацій, які допоможуть запобігти виникненню пожежонебезпечних ситуацій.

Отже ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

застосовувати для опалення приміщення нестандартне (саморобне) електронагрівальне обладнання або лампи розжарювання;

підвішувати світильники безпосередньо на струмопроводи, обгортати електролампи та світильники папером, тканиною або іншими горючими матеріалами, експлуатувати світильники зі знятими плафонами (розсіювачами);

використовувати вимикачі, штепсельні розетки для підвішування одягу, інших предметів;

заклеювати електропроводку шпалерами або горючими тканинами;

використовувати побутові електронагрівальні прилади (праски, чайники та інше) без негорючих підставок;

користуватися пошкодженими електророзетками, відгалужувальними та з’єднувальними коробками, вимикачами;

застосовувати кабелі та проводи з пошкодженою ізоляцією;

залишати без нагляду на виході з приміщення або квартири ввімкнені в електромережу нагрівальні прилади, телевізори тощо.

Із настанням пожежонебезпечного зимового періоду закликаємо споживачів електричної енергії бути максимально уважними та обережними з використанням нагрівальних приладів, адже в більшості випадків причиною виникнення пожеж є недбалість та нехтування правил пожежної безпеки.

Енергетики нагадують: у випадку виникнення аварійних ситуацій, пов’язаних з електропостачанням, слід телефонувати на цілодобову телефонну лінію Кол-центру 0 800 50 40 20 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів на території України).