Черній Олександр Петрович

Фото без описуПОЛКОВНИК, ГОЛОВНИЙ СПЕЦІАЛІСТ ВІДДІЛУ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ ТА КІБЕРБЕЗПЕКИ УПРАВЛІННЯ ЗВ'ЯЗКУ ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ ШТАБУ КОМАНДУВАННЯ ПОВІТРЯНИХ СИЛ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ.

Народився 23 лютого 1981 року в селищі Маньківка Черкаської області в родині вчительки та інженера. Вдумливий, розсудливий, щирий і принциповий хлопчик, який любив читати. Читав скрізь, де тільки знаходив книжку. У школі був незмінним старостою свого «Б» класу й просто вірним другом. Захоплювався баскетболом. Закінчив школу 1998-го року із золотою медаллю.

Особливі успіхи в математиці, фізиці, а ще міцний внутрішній стержень і любов до рідного краю визначили вибір вузу – Київський військовий інститут управління і зв'язку. Випустився 2003-го року з дипломом із відзнакою. Тоді ж, на випуску, зустрів свою долю – майбутню дружину. Відтак почалися два головні життєві шляхи: професійного становлення та особистого щастя.

Після інституту до 2007-го року служив у Львові (колишнє Західне оперативне командування). Спочатку на посаді інженера відділення відділу центру АСУ, а згодом – начальника цього відділення.

2007 рік – переведення у Вінницю, штаб Командування Повітряних сил ЗСУ. Починав тут начальником зміни відділу центру АСУ і дійшов до начальника центру АСУ військової частини А1660.

Товариші по службі відгукуються про Олександра Петровича Чернія як про відданого справі, відповідального, високопрофесійного та людяного. Майже весь час він був на роботі, усі завдання доводив до кінця, усе брав близько до серця. І тільки рідкісні вихідні (але усі) проводив зі своєю золотою донечкою, яка була центром його всесвіту. Мріяв на пенсії надолужити час із сім'єю, подорожувати світом, почавши з Парижа.

Заслуги й досягнення полковника Олександра Чернія відзначено почесними нагородами:

05 травня 2006р.-нагрудний знак «60 років Західному оперативному командуванню»

23 жовтня 2006р.-медаль «15 років Збройним Силам України»

10листопада 2008р.-відзнака МО України медаллю «За сумлінну службу» 3 ступеня

23липня 2009р.-медаль «5 років Повітряним Силам Збройних Сил України»

17 серпня 2009р.-відзнака МО України медаллю «За особисті досягнення» 2 ступеня

10 лютого 1014р.-медаль «15 років сумлінної служби»

1 серпня 2014р.-«10 років Повітряним Силам Збройних Сил України»

24 червня 2016р.-нагрудний пам‘ятний знак «5 років в/ч А1660»

17 лютого 2016р.-відзнака Президента України «За участь в антитерористичній операції»

18січня 2017р.-відзнака «Патріот Вітчизни»

15 листопада 2018р.-медаль МО «20років сумлінної служби»

19липня 2019р.-нагрудний знак МО «За зразкову службу»

29 листопада 2021 р. -почесний нагрудний знак Головнокомандувача ЗСУ «За досягнення у військовій службі» 2 ступеня

07 липня 2022р.-почесний нагрудний знак Головнокомандувача ЗСУ «За досягнення у військовій службі» 1 ступеня

17 серпня 2022р. - медаль Президента України «За військову Службу Україні» (посмертно)

Із повномасштабним вторгненням російських військ полковник Олександр Черній став на захист України. Про рівень відповідальності, самозречення та тиск умов рідні тільки здогадувалися, але на запитання «Як ти?» чули незмінне «Усе нормально». І тільки 7 серпня 2022-го року оте звичне «Усе нормально» не пролунало.Одні гудки – і тиша… Внаслідок ракетного ударного по військовому містечку смт Вороновиця Вінницької області життя гідного військового, люблячого чоловіка і тата, сина, брата й найкращого друга обірвалося. Та в останні хвилини, попри перші «прильоти», він виконав свій військовий обов'язок – відновив функціонування автоматизованої системи управління протиповітряною обороною.