Маньківська громада
Черкаська область, Уманський район

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО УКРИТТЯ НАСЕЛЕННЯ У ЗАХИСНИХ СПОРУДАХ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ МАНЬКІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

З метою організації захисту населення в сучасних умовах використовуються захисні споруди цивільного захисту (протирадіаційні укриття), а також найпростіші укриття.

Фото без описуЗахисні споруди цивільного захисту – споруди, призначені для захисту (укриття) населення від засобів масового ураження в особливий період та від дії факторів ураження надзвичайних ситуацій у мирний час (далі – захисні споруди);

Вони розподіляються на сховища та протирадіаційні укриття та є основним засобом колективного захисту окремих категорій населення.

Протирадіаційні укриття – це інженерні споруди нижчої категорії, які призначені для захисту від впливу іонізуючого випромінювання  при радіоактивному забрудненні місцевості і допускають безперервне перебування у них розрахункової кількості осіб, що укриваються, до двох діб (надалі – ПРУ).

Найпростіші укриття – це споруди підземного простору міст та інших населених пунктів (підземні переходи, гаражі та інше), гірничі виробки, підвальні та інші приміщення, які можуть бути використані для захисту населення у разі виникнення надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру та у особливий період.

Протирадіаційні укриття, які зараховані до фонду захисних споруд Маньківської селищної територіальної громади:

 

1.     смт Маньківка, вул. Павлова, 16 (Комунальне некомерційне підприємство Маньківська багатопрофільна лікарня”) – цілодобово

2.     смт Маньківка, вул. Леонтовича, 22 (Маньківська дитяча школа мистецтв) – цілодобово

3.     смт Маньківка, вул. Соборна, 36 (Маньківський навчально-виховний комплекс Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія) – цілодобово

4.     смт Маньківка, вул. Соборна, 8 (Маньківський суд) – денний  

5.     смт Маньківка, вул. Шевченка, 4 (магазин Квіточка) – денний

 

Шановні жителі Маньківської селищної територіальної громади, уважно слухайте  повідомлення та виконуйте вказівки місцевого підрозділу з питань цивільного захисту. Життя багато в чому залежить від вправних та правильних дій у разі виникнення загрози нападу противника та за сигналами оповіщення цивільного захисту.

         Під час загрози нападу противника ввімкніть та постійно тримайте ввімкненими репродуктори (телевізори та радіоприймачі). Через ці канали будуть передаватися розпорядження та сигнали оповіщення цивільного захисту та рекомендації щодо дій у даній ситуації.

Особисті документи (паспорт, диплом, свідоцтва про народження, шлюб та освіту, інші важливі документи) варто мати з собою.

Беріть активну участь у виконанні наступних заходів:

– у підготовці захисної споруди (найпростішого укриття у підвальному приміщенні вашого будинку), в якій  укриваєтесь Ви та Ваша сім’я;

– у  виготовленні та підготовці найпростіших засобів індивідуального захисту органів дихання та шкіри;

– у підготовці індивідуальних  перев’язувальних пакетів, домашньої аптечки та медикаментів;

– у проведенні імунізації від найбільш небезпечних інфекцій.

Під час підготовки до евакуації завчасно зберіть речі (постільну білизну, натільну білизну, одежу, документи, гроші, запас харчів та води на три доби, засоби індивідуального захисту, аптечку) і тримайте їх у доступному місці, біля виходу з квартири (приватного будинку).

Після збору речей, що вище названі, та підготовки дітей візьміть участь  у підготовці укриття для себе та своєї родини (підвалу або іншого найпростішого укриття), якщо для Вас не визначено місце укриття у захисній споруді.

За сигналами оповіщення цивільного захисту:

“ПОВІТРЯНА ТРИВОГА” – швидко вдягніться, візьміть засоби індивідуального захисту, документи, медикаменти, запас харчів, вимкніть електроенергію, газові прилади та негайно укривайтеся у захисній споруді  (найпростішому укритті);

“ВІДБІЙ ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ” – подається місцевим підрозділом  з питань цивільного захисту коротким гудком сирени, через систему оповіщення, за допомогою вуличних репродукторів чи пересувних гучномовців;

“РАДІАЦІЙНА НЕБЕЗПЕКА” – негайно надягніть засоби індивідуального захисту та дійте так само як під час сигналу “ПОВІТРЯНА ТРИВОГА”;

“ХІМІЧНА НЕБЕЗПЕКА” –  негайно надягніть засоби захисту шкіри та укрийтеся у захисній споруді (найпростішому укритті).

Про можливість виходу із захисної споруди (найпростішого укриття)  та порядок подальших дій повідомляється через систему оповіщення та посильними за командою “ВІДБІЙ…”.

 

Порядок заповнення захисних споруд людьми, які укриваються

 

Заповнення захисних споруд (найпростіших укриттів) у багатоквартирних будинках проводиться за сигналами оповіщення цивільного захисту. Для швидкого заповнення захисної споруди особи, що укриваються, повинні заздалегідь вивчити маршрути руху.

Особи, що укриваються, повинні прибувати у захисну споруду із засобами індивідуального захисту та дводобовим запасом продуктів у поліетиленовій упаковці та мати при собі найнеобхідніші речі.

 Забороняється приносити у захисну споруду легкозаймисті речовини або речовини, що мають сильний запах, а також громіздкі речі, приводити тварин.

Заповнювати захисні споруди необхідно організовано, без паніки. Розміщує людей у відсіках особовий склад формувань з обслуговування захисних споруд, а в підвальних приміщеннях та цокольних приміщеннях багатоквартирних будинків – адміністратор ОСББ.

Дітей, людей похилого віку і людей із поганим самопочуттям розміщують біля огороджувальних конструкцій і ближче до повітроводів.

Особи, що укриваються, під час перебування у захисній споруді повинні виконувати усі вказівки адміністратора і особового складу формування, що стосуються перебування у споруді, надавати їм необхідну допомогу.

Закриття зовнішніх дверей ПРУ виконується за командою начальника ЦЗ (керівника) об’єкта або, не чекаючи його команди, після заповнення усієї місткості захисної споруди, командиром формування з її обслуговування.

Оповіщення осіб, що укриваються, про обстановку поза захисною спорудою і про сигнали та команди здійснюється командиром групи (ланки) з обслуговування захисної споруди або адміністратором від ОСББ.

Вихід із захисної споруди здійснюється за командою “Відбій” (після уточнення обстановки у районі захисної споруди, а також у випадках вимушеної евакуації у порядку, який установлюється командиром групи (ланки)  з  обслуговування захисної споруди, адміністратором ОСББ).

Вимушена евакуація із захисної споруди проводиться:

внаслідок пошкоджень захисної споруди, які виключають подальше перебування у ній осіб, що укриваються;

внаслідок пожежі у захисній споруді і утворенні у ній небезпечних концентрацій шкідливих газів;

внаслідок досягнення граничнодопустимих параметрів повітряного середовища.

 

Евакуація із заваленої захисної споруди

 

Для евакуації осіб, що укриваються, у разі завалення основних та аварійних виходів спочатку потрібно з’ясувати можливість евакуації через оголовок аварійного виходу.

Отвір у полотні дверей можна улаштувати за допомогою зубила або ножівки.

Захисні споруди відкривають ззовні у разі утворення суцільних завалів  і неможливості осіб, що укриваються, самостійно евакуюватися, для чого задіюються спеціалізовані рятувальні формування.

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень