Програма соціального захисту ветеранів війни, осіб з інвалідністю та малозабезпечених громадян на 2021-2025 роки
МАНЬКІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
від 23 грудня 2020 року № 3-2/VIII
Про затвердження Програми соціального
захисту ветеранів війни, осіб з інвалідністю
та малозабезпечених громадян на 2021-2025 роки
Відповідно до пп. 22 ч. 1 ст. 26, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», розглянувши Програму соціального захисту ветеранів війни, осіб з інвалідністю та малозабезпечених громадян на 2021-2025 роки, Маньківська селищна рада
В И Р І Ш И Л А:
1. Затвердити Програму соціального захисту ветеранів війни, осіб з інвалідністю та малозабезпечених громадян на 2021-2025 роки (додається).
2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань освіти, культури, охорони здоров’я, спорту та соціального захисту населення, комісію з питань планування, бюджету та фінансів.
Селищний голова Валерій ІВАСЮК
Додаток 1
до рішення сесії
від 23.12.2020 року №3-2/VIII
ПРОГРАМА
«Соціальний захист ветеранів війни, осіб з інвалідністю
та малозабезпечених громадян на 2021-2025 роки»
1. Загальні положення
Соціальний захист найменш захищених верств населення – один з пріоритетних напрямів державної політики в цілому та Маньківської селищної ради зокрема.
Впродовж останніх 10 років в країні зроблено конкретні кроки у напрямі подолання бідності, реалізуються системні заходи, спрямовані на стабілізацію рівня життя й усунення найбільш гострих проявів бідності. Позитивні наслідки мають і програми, спрямовані на посилення адресної матеріальної підтримки малозабезпечених за рахунок можливостей місцевого бюджету, співпраці з громадськістю.
Результати реалізації попередніх програм “Соціальний захист ветеранів війни, осіб з інвалідністю та малозабезпечених громадян” свідчать про позитивні зрушення в цьому напрямі. Проте, проблема подолання бідності, продовження системного та комплексного підходу до її вирішення залишаються актуальними.
В основу Програми покладений системний аналіз законодавства України, що формує соціальну політику в державі, а також досвід роботи органів та закладів соціального захисту району, отриманий в процесі реалізації попередніх районних програм.
При розробці даної Програми використані законодавчі акти України, пропозиції органів виконавчої влади, селищної ради та громадських організацій.
Програму спрямовано на збереження пріоритетних напрямків соціального захисту населення, що дозволить реально підтримати життєздатність найбільш вразливих мешканців Маньківської селищної територіальної громади.
П. Мета Програми
Головна мета – посилення адресної матеріальної підтримки, покращення надання соціальних послуг малозабезпеченим громадянам, які проживають на території Маньківської селищної територіальної громади.
Програма передбачає систему соціально-економічних, матеріально-побутових, медичних, культурних заходів, спрямованих на посилення соціального захисту найбільш вразливих верств Маньківщини на 2021-2025 роки, а також поєднання взаємопов’язаних завдань та заходів, які спрямовані на розв’язання найважливіших проблем населення району, а саме:
- забезпечення організаційних заходів по реалізації державних соціальних програм;
- реалізацію додаткових до встановлених законодавством гарантій соціальної та матеріальної підтримки малозабезпечених верств населення;
- використання можливостей місцевого бюджету для фінансування загальнорайонних заходів, пов’язаних з соціальним захистом одиноких непрацездатних громадян району;
- підтримка громадських організацій для надання населенню психологічної, юридичної та іншої соціальної допомоги.
В ході реалізації Програми планується зміцнювати співпрацю органів влади та місцевого самоврядування з громадськістю.
Ш. Проблеми, на розв’язання яких спрямована програма
На території Маньківської селищної ради проживає 4849 пенсіонерів за віком, 13 осіб з інвалідністю внаслідок війни 1 групи, 66 осіб з інвалідністю внаслідок війни 2 групи, 36 осіб з інвалідністю внаслідок війни 3 групи, 172 учасники бойових дій, 104 учасники війни, 71 особа з числа членів сімей померлих ветеранів війни, 76 дітей з інвалідністю до 18-річного віку, 1657 осіб з інвалідністю, 175 жителів, постраждалих, внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Cоціальні послуги отримують 24 мешканці громади, щорічно за матеріальною допомогою звертаються близько 100 малозабезпечених жителів Маньківщини.
Конституція України гарантує соціальний захист та гідний рівень життя кожному громадянину України. Соціальний захист – один з суттєвих механізмів подолання бідності, в завдання якого входить підтримка малозабезпеченої сім’ї, що опинилась у скруті, допомога такій сім’ї інтегруватись у суспільство. Аналіз стану справ по захисту інтересів малозабезпечених верств населення громади показує існуючі проблеми цієї категорії людей.
Соціальний захист незахищених верств населення передбачає ряд заходів, направлених на зниження рівня бідності та покращення життя, матеріальних умов малозабезпечених сімей, одиноких громадян похилого віку, інвалідів війни та праці, членів сімей загиблих.
Враховуючи сучасні соціально-економічні умови зазначеної категорії, необхідно зберегти пріоритетні напрямки соціального захисту населення, які дозволяють приділити більше уваги та підтримувати життєдіяльність найбільш соціально вразливих мешканців району.
ІV. Очікувані результати виконання програми
Виконання програми дасть можливість покращити життєвий рівень серед малозабезпечених верств населення.
Левову частку видатків на соціальний захист бере на себе держава, але декілька важливих напрямків державними коштами не забезпечуються, на забезпечення реалізації цих напрямків і спрямована дана програма:
- в разі гострої потреби та скрутного матеріального становища надавати одноразову грошову допомогу жителям Маньківської територіальної громади;
- вшановувати ветеранів війни, праці, осіб, постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, осіб з інвалідністю при відзначенні державних свят та ювілейних дат;
- надавати пільги на комунальні послуги незрячим особам з інвалідністю;
- виплачувати особам, які здійснюють догляд, компенсацію за надані соціальні послуги.
V. Фінансування програми
Фінансування програми здійснюватиметься в межах асигнувань, передбачених у державному, місцевому бюджетах, та з інших джерел, не заборонених законодавством та згідно з додатком № 1 до даної Програми.
VІ. Координація та контроль за ходом виконання програми
Виконання програми здійснюється шляхом реалізації її заходів і завдань виконавцями, зазначеними у цій програмі. План проведення заходів соціальної спрямованості затверджується на сесії селищної ради щорічно на відповідний рік і є невід’ємним додатком до даної Програми.
Контроль за виконанням заходів, завдань, цільовим та ефективним використанням коштів здійснює виконавчий комітет Маньківської селищної ради.
Секретар ради Алла ПАВЛЕНКО