Маньківська громада
Черкаська область, Уманський район

Комплексна програма «Турбота»на 2021-2025 роки

Фото без опису

 

МАНЬКІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

від 23 грудня 2020 року                                                                         № 3-1/VIII

 

Про затвердження Комплексної

програми Маньківської селищної ради

«Турбота»на 2021-2025 роки

 

 

          Відповідно до пп.22 ч.1 ст. 26, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», розглянувши «Комплексну програму Маньківської селищної ради «Турбота» на 2021-2025 роки»

Маньківська селищна рада

 

В И Р І Ш И Л А:

 

1. Затвердити Комплексну програму Маньківської селищної ради «Турбота» на 2021-2025 роки (додається).

2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань освіти, культури, охорони здоров’я, спорту та соціального захисту населення, комісію з питань планування, бюджету та фінансів.

 

 

 

 

 

 

Селищний голова                                                                     Валерій ІВАСЮК

 

 

 

 

 

Комплексна програма Маньківської селищної ради

"Турбота" на 2021 - 2025   роки

1. Загальні положення

Комплексна програма Маньківської селищної ради "Турбота" на 2021 - 2025 роки (далі - Програма),  розроблена з метою посилення уваги суспільства до потреб ветеранів, одиноких непрацездатних громадян, забезпечення їх належного соціального захисту.  Підтримка  громадян, які прибувають з Автономної Республіки Крим та східних областей України на територію Маньківської селищної ради, надання їм грошової допомоги, як таким, що потрапили у важкі життєві обставини, та здійснення фінансової підтримки підприємств, установ, організацій, які приймають на тимчасове поселення громадян,  здійснюють оздоровлення таких дітей та забезпечення належного їх соціального захисту та надання фінансової допомоги  (стипендії) політичним в'язням та репресованим, які проживають на території району. Забезпечення соціального захисту учасників антитерористичної операції.

У Маньківській громаді проживає: пенсіонерів за віком – 4849; ветеранів війни - 462,  з них:  осіб з інвалідністю внаслідок війни - 115, учасників бойових дій - 172,  учасників війни - 104, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни – 71; реабілітованих – 1; жертв нацистських переслідувань – 1; дітей війни – 1575;  ветеранів праці – 1609; осіб з інвалідністю загального захворювання– 1657; багатодітних сімей - 150, в яких виховується 519 дітей.

Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування в тісній співпраці з громадськими організаціями проводять роботу, спрямовану на забезпечення соціальних, економічних, правових гарантій у сфері соціального захисту ветеранів війни та праці, осіб з інвалідністю внаслідок війни.

  В громаді проживає 1534 одиноких непрацездатних громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах. З них знаходиться на обслуговуванні відділень  територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) -  1208 осіб, в т.ч.:   соціальної допомоги вдома - 715, соціально-побутової адаптації - 478, у Буцькому стаціонарному відділенні  проживає 15 одиноких непрацездатних громадян похилого віку та осіб з інвалідністю.

          Медичне обслуговування ветеранів війни та праці, осіб з інвалідністю здійснюють: КНП «Маньківська центральна районна лікарня» Маньківської районної ради, КНП «Маньківський центр первинної медико-санітарної допомоги» Маньківської районної ради»  та 12 сільських ФАПів. Медичними закладами району постійно приділяється  увага забезпеченню пільгових категорій населення медикаментами, зубопротезуванням.

Питання соціального захисту дітей з інвалідністю вирішуються першочергово. В Маньківській громаді функціонує Центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю. Центр має міцну матеріально-технічну базу, нині там отримують реабілітаційні послуги 40 дітей з інвалідністю.

 

 

2. Мета та завдання Програми

Метою Програми є: поліпшення соціальної захищеності ветеранів війни та праці, осіб з інвалідністю, забезпечення виконання чинного законодавства України стосовно соціального захисту означених категорій населення, підвищення якості їх соціально - медичного обслуговування. Завданням Програми є: підвищення рівня життя ветеранів війни та праці, осіб з інвалідністю, забезпечення їх засобами реабілітації,  поліпшення санаторно-курортного лікування шляхом посилення соціальних гарантій. Підтримка  громадян, які прибувають з Автономної Республіки Крим та східних областей України на територію Маньківської громади, надання їм грошової допомоги, як таким, що потрапили  у складні життєві обставини, та здійснення фінансової підтримки підприємств, установ, організацій, які приймають на тимчасове поселення громадян,  здійснюють оздоровлення таких дітей та забезпечення належного їх соціального захисту та надання фінансової допомоги  (стипендії) політичним в'язням та репресованим, які проживають на території району Забезпечення соціального захисту учасників антитерористичної операції та операції об»єднаних сил.

З.Фінансове забезпечення Програми

Виконання Програми здійснюватиметься за рахунок коштів державного бюджету, місцевого бюджету в межах видатків по відповідних галузях, коштів підприємств, установ, організацій, залучених в установленому порядку та інших джерел, не заборонених законодавством.

 

4. Очікувані результати Програми

Виконання Програми забезпечить посилення соціального захисту ветеранів війни та праці, осіб з інвалідністю, що сприятиме покращенню умов їх проживання, соціальної, медичної та професійної реабілітації,  адаптації в суспільстві та вихованню у молоді шанобливого ставлення до означених категорій населення.

5. Управління  Програмою

 

           Координація  виконання Програми покладається на органи виконавчої влади.  

 

Програма передбачає здійснення  необхідних   заходів (додаються).

 

Секретар ради                                                    Алла ПАВЛЕНКО

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень