ХАРЧОВІ ОТРУЄННЯ ТА ЇХ ПРОФІЛАКТИКА

Пам’ятка населенню!

ХАРЧОВІ ОТРУЄННЯ ТА ЇХ ПРОФІЛАКТИКА

До найгостріших кишкових інфекцій, що спричиняють харчові отруєння відносяться    холера,   черевний   тиф,   вірусні   гепатити   А  і  Б,   дизентерія, сальмонельоз, ботулізм, стафілококові отруєння, ентероколіпт.

Основною причиною виникнення гострих кишкових інфекцій є елементарне недотримання правил особистої гігієни, технології приготування страв, умов та термінів зберігання сировини та готових страв, вживання неякісних харчових продуктів, які містять в собі збудник захворювання, тощо.  До організму такі збудники потрапляють, головним чином, з інфікованою водою, зіпсованими та неякісними харчовими продуктами або контактно-побутовим шляхом через брудні руки.

ЗАГАЛЬНІ  СИМПТОМИ  ОТРУЄННЯ

• слабкість, озноб, нудота, пронос;
  • розлад шлунку, блювота;
  • запалення тонкого кишківника;
  • підвищення температури тіла;
  • зневоднення організму;
  • згущення крові;
  • враження центральної нервової системи;
  • параліч, порушення зору.

ШЛЯХИ  ЗАПОБІГАННЯ  ХАРЧОВИХ  ОТРУЄНЬ

• суворе дотримання санітарно-гігієнічних норм та правил під час приготування, зберігання і транспортування продуктів харчування;
  • не вживати неякісні, несертифіковані продукти харчування на стихійних ринках, сумнівної якості та без санітарного дозволу;
  • воду та молоко перед вживанням обов’язково кип’ятити;
  • продукти харчування зберігати тільки в холодильнику;
  • фрукти та овочі перед споживанням ретельно мити проточною водою та обливати кип’ятком;
  • салати вживати тільки свіжо приготовленими;
  • не контактувати з хворими на інфекційні захворювання;
  • при появі вищезгаданих симптомів отруєння негайно звертатись до медичної установи.

Більшість кишкових інфекцій протікає у легкій формі, тому деякі хворі не звертаються до лікаря, часто займаються самолікуванням, що небезпечно. Крім того, кожен хворий повинен пам’ятати, що він може бути небезпечний для оточуючих.

За появи перших ознак кишкової інфекції зверніться до лікаря!

ПАМ’ЯТАЙТЕ!

Харчовим  отруєнням  легше  запобігти,  ніж  їх  лікувати.

Бережіть  своє  здоров'я!