Подати заявку на консультацію з усиновлення дитини можна на порталі Дія

Завдяки здобуткам цифрової держави українці можуть навчатися, сплачувати податки, отримувати соціальну допомогу онлайн. А вже зараз — зареєструватися щодо усиновлення дитини на порталі Дія.

Наразі, щоб стати усиновлювачем, не потрібно збирати паперові документи та довідки, нести їх до служби в справах дітей, вистоювати черги та чекати на результат.

Онлайн-послуга полегшить подання необхідних документів для людей, які бажають усиновити дитину. І значно пришвидшить перевірку поданих документів. Нова послуга дає можливість отримати онлайн-консультацію. За її результатами ви матимете змогу впевнитися, чи можете бути усиновлювачем та що необхідно доопрацювати, щоб ним стати.

Кожна дитина має право на родину. І хоча в будь-якій країні на період війни зупиняється процедура усиновлення, адже за об’єктивних причин вона просто неможлива в реалізації, уряд спростив процедуру опіки для рідних та родичів, а також активно застосував тимчасове влаштування дітей. На даний час зафіксовано близько 20 000 звернень про бажання прихистити дитину. Це про те, що українці готові дарувати родинне тепло дітям, які цього потребують. Тож цим людям потрібно лише допомогти зробити це правильно та з огляду на інтереси самої дитини.

Як зареєструватися на усиновлення онлайн

Подання заявки займає до 30 хвилин, а опрацювання проходить протягом 5 робочих днів. Щоб зареєструватися, потенційним батькам потрібно:

•  Увійти у кабінет громадянина на порталі Дія.
  •  Натиснути Послуги → Сімʼя → Усиновлення: реєстрація кандидатом
  •  Заповнити анкету, вказавши дані про шлюб та чоловіка/дружину, фактичну адресу проживання та про дитину, яку ви хочете усиновити: стать, вік тощо.
  •  Завантажити потрібні документи.
  •  Підписати заяву е-підписом та натиснути Надіслати.

Заяву розглядатимуть працівники служби у справах дітей. Процес перевірки триватиме в межах 5 робочих днів. Після цього представники служби у справах дітей завітають до вас додому, щоб переконатися, що там може жити дитина. Якщо все буде добре, то бажаючих стати батьками для дитини очікує продовження реєстрації на статус кандидата.