УВАГА! НЕБЕЗПЕКА ПОЖЕЖ В ЕКОСИСТЕМАХ!

Високі температурні показники та посушлива погода сприяють тому, що значно збільшується ризик виникнення загорянь на відкритих територіях. Зазвичай, причинами масштабних пожеж у природних екосистемах є наслідки людської легковажності. Вирушаючи на відпочинок, громадяни  досить часто нехтують правилами пожежної безпеки, особливо під час оголошення пожежонебезпечного періоду. Такі дії є вкрай небезпечними, адже при 4 чи 5 класі пожежної небезпеки достатньо навіть одного непогашеного сірника для того, щоб спровокувати масштабну пожежу!

Пам'ятайте, що пожежі на відкритих територіях також можуть спричинити тяжкі наслідки, такі як поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди,  руйнування родючого шару ґрунту, а також загибель тварин!

То ж, зважаючи на небезпеку, яку становлять такі загоряння, виконавчий комітет Маньківської селищної ради закликає громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі у природних екосистемах шляхом випалювання сухої рослинності!

Щодо цього, доводимо до широкого загалу інформацію про те, що в Україні посилено відповідальність за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря й знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу, а  саме:

за підпал трави на громадян очікує штраф у розмірі від 3060 до 6120 грн;

за підпал трави природно-заповідного фонду – від 6120 до 12240 грн;

за порушення пожежної безпеки у лісі – від 1530 до 1590 грн.

Шановні громадяни, якщо ви помітили займання у лісах, лісосмугах та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером “101”.

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.

Збережімо природні багатсва спільно!

Виконавчий комітет Маньківської селищної ради нагадує Правила безпеки під час виникнення масових пожеж у лісах та інших природних екосистемах:

– не панікуйте та не приймайте поспішних і необдуманих рішень;

– не тікайте від полум`я, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік, а долайте крайку вогню проти вітру, закривши голову і обличчя одягом;

– з небезпечної зони, до якої наближається полум`я, виходьте швидко, перпендикулярно напряму поширення вогню;

– якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість або галявину, ввійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що над самою поверхнею землі, – воно тут менш задимлене. Рот і ніс при цьому прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини;

– гасити полум`я невеликих низових пожеж можна, забиваючи його гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами;

– під час гасіння пожежі не відходьте далеко від доріг та просік, не випускайте з поля зору інших учасників гасіння пожежі, підтримуйте з ними зв`язок за допомогою голосу;

– будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати вас;

– особливо обережними будьте у місцях торф`яних пожеж, враховуйте, що там можуть створюватися глибокі вирви, тому рухайтеся, за можливості, перевіряючи палицею глибину шару, що вигорів;

– після виходу з осередку пожежі повідомте представників місцевої влади та пожежну службу про місце, розміри та характер пожежі.

Перша допомога при опіках:

– посадіть або покладіть постраждалого;

– обливайте місця опіків великою кількістю води (15 хвилин і більше), будьте обережні, щоб уникнути переохолодження постраждалого;

– якщо є можливість, то зніміть з уражених місць каблучки, годинники, пояси, взуття до того, поки ці місця не почали набрякати;

– зняти предмети одягу, які згоріли або ще тліють, можна лише у тому випадку, якщо вони не прилипли до уражених місць постраждалого;

– шкіру навколо опіків потрібно обробити розчином марганцівки або спиртом;

– всі опіки необхідно захистити, прикриваючи їх чистою тканиною без ворсу (простирадло або наволочка, чистими серветками);

– викликати швидку медичну допомогу за телефоном “103”.

Виконання населенням вищезазначених правил та заходів безпеки дозволить зберегти Ваше життя та здоров’я.