ПОВЕДІНКА ПІД ЧАС МАСОВИХ ЗАХОДІВ

•  Намагайтеся уникати великих скупчень людей.

• Не приєднуйтесь до натовпу, якою б не була зацікавленість подією, що відбувається.

• Під час масових заворушень намагайтесь обійти натовп. Ви можете потрапити під дії співробітників спецпідрозділів.

• Якщо ви опинились в натовпі: глибоко вдихніть і розведіть зігнуті в ліктях руки в сторони, щоб грудна клітина не була здавлена.

• Намагайтесь знаходитись подалі від високих та товстих людей, чи тих, які мають громіздкі предмети чи великі сумки.

• Намагайтесь втримати рівновагу, щоб не впасти. У разі падіння, намагайтесь якнайшвидше піднятися на ноги. При цьому не опирайтесь на руки (їх віддавлять або зламають). Знайшовши опору, „виринайте”, різко відштовхнувшись від землі ногами.

• Якщо встати не вдається, згорніться „клубком”, захистіть голову передпліччями, а долонями прикрийте потилицю.

• Не тримайте руки в кишенях.

• Рухаючись у натовпі, ставте ногу на повну стопу, не робіть широкі кроки.

• Якщо тиснява прийняла загрозливий характер, негайно, не роздумуючи, звільніться від будь-якої ноші, насамперед від сумки на довгому ремені чи шарфа.

• Якщо у вас щось впало, у жодному разі не нахиляйтеся, щоб підняти.

• Потрапивши у переповнене людьми приміщення, заздалегідь визначте, які місця при виникненні екстремальної ситуації найнебезпечніші (проходи між секторами на стадіоні, скляні двері й перегородки в концертних залах тощо), зверніть увагу на запасні та аварійні виходи, сплануйте шлях до них.

• Легше всього сховатись від юрби у кутках залу або поблизу стін, але складніше звідти добиратися до виходу.

• При виникненні паніки намагайтеся зберігати спокій і здатність тверезо оцінювати ситуацію.