Звіт депутата Маньківської селищної ради Лещенко Світлани Іванівни за 2022 рік

Відповідно до статті 16 Закону   України «Про статус депутатів  місцевих рад»  та згідно рішення   Маньківської селищної ради від  25 листопада 2021 року №15 - 15 /VIII “Про  визначення  орієнтовних  строків проведення звітів депутатів Маньківської селищної ради VIIІ скликання”  я, Лещенко Світлана Іванівна,  обрана депутатом Маньківської селищної ради VIII скликання від партії «Слуга Народу»,  звітую перед  своїми виборцями  про виконання наданих мені повноважень, у період з 01 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року.

У своїй депутатській  діяльності від початку роботи депутатського корпусу керуюсь Конституцією України, Законами України  «Про місцеве  самоврядування в Україні»,   «Про звернення громадян», «Про статус депутатів місцевих рад», Регламентом  роботи Маньківської селищної ради та іншими нормативно-правовими актами.

У Маньківській селищній  раді працює фракція «СЛУГА НАРОДУ»,   яка складається лише  із двох депутатів:

Я – Світлана Лещенко – голова фракції, та Ігор Наумець – член фракції.

2022 рік виявився складним для всіх нас та вніс  свої зміни в роботу не лише депутатів, а й усіх мешканців громади. Повітряні тривоги, відключення електроенергії, тривожні новини… ворог зробив все, щоб нас зламати. Але ми тримаємось  і продовжуємо працювати у найважчі дні для нашої громади, коли до нас прибуло чимало людей, сімей  із гарячих точок, саме згуртованість та  організованість громади дозволила  якісно, а головне, комплексно,  забезпечити  людей необхідними ліками, засобами гігієни, продуктами харчування, одягом  тощо.

Пріоритетами у депутатській діяльності протягом 2022 року були:

збереження структурних підрозділів медичної сфери для забезпечення якісними доступними  медичними послугами жителів найбільш віддалених сіл громади;

соціальна підтримка мешканців громади та внутрішньо-переміщених осіб;

забезпечення доступними  ліками жителів громади  та переселенців;

допомога структурним підрозділам ЗСУ.

Крім того вважаю, що вміння чути людей, розуміти їх проблеми, мати бажання та сили їм допомогти – це головний пріоритет діяльності депутата.

З моменту набуття повноважень працюю над виконанням своїх депутатських обов’язків:

взяла участь у роботі 4 пленарних засідань ради (із 9), (засідання пропущено за  станом здоровʼя та з поважних причин), де за моєї участі розглянуто   228    питань.

При ухваленні рішень завжди враховую думку виборців і користь від цих рішень для життєдіяльності громади, захист інтересів громади та виконання доручень  виборців у межах моїх  депутатських повноважень.

Працюю у постійній комісії селищної ради з питань депутатської діяльності та регламенту, регуляторної політики, правопорядку, оборони та боротьби з організованою злочинністю;  відвідала 4 засідання комісії із 6, де  було розглянуто 28 питань. Зокрема окрему увагу надано опрацюванню важливих проектів рішень ради:

Зміни до Регламенту роботи Маньківської селищної ради VIII скликання;

Положення про старост;

Нормативно - правові акти та ряд інших.

Веду активне спілкування з виборцями, приймаю звернення та скарги громадян.

Протягом звітного періоду до мене, як депутата селищної ради, звернулося 9 громадян, отримано близько  40 усних звернень від виборців, у зверненнях порушувались питання, соціального захисту, житлової політики, забезпечення доступними ліками,  щодо надання допомоги бездомним  тваринам, комунального господарства, вирішення питань добросусідства та сімейних конфліктів, в основному земельного та побутового характеру. На усі звернення я  намагаюся оперативно реагувати та більшість з них були вирішені позитивно, проте  робота над деякими питаннями продовжується. Під час  бесід з громадянами інформую виборців про діяльність ради та прийняті нею рішення.

З метою вирішення проблем виборців вношу під час роботи сесії та постійної комісії депутатські   запитання  та відстоюю важливі рішення зокрема щодо:

• справедливого вирішення питань про надання земельних ділянок  учасникам бойових дій;

• якісної підготовки проектів рішень селищної ради до сесії;

• виконання Регламенту селищної ради;

• необхідності належної підготовки (відповідно до Регламенту) проектів рішень селищної ради з бюджетних питань, зокрема роздачі на руки кожному депутату до сесії паперових додатків до Реєстру    бюджетних запитів та розподілу бюджетних коштів на відповідний період (проект розподілу коштів) .

У результаті позитивного вирішення звернень:

надано сприяння та працевлаштовано 3 особи, з них 1-переселенець ( Сокоренко А.,Буцерога А., Гуцал В, );

надано необхідні речі та одяг малозабезпеченим громадянам,  а також:

за власні кошти зібрано медикаменти для формування аптечок для 5 блокпостів на початку війни на суму 2100 грн,

надано благодійну допомогу воїнам ЗСУ (через їх рідних)   із сіл Іваньки, Тимошівка, Маньківка, Русалівка, Чорна Кам’янка, ліками та перев’язувальними  матеріалами, які воїни беруть з собою на фронт, на загальну суму близько 9 тис.грн;

перераховано 2 тис. грн сестрі воїна для закупівлі бронежилета;

надано благодійну допомогу у сумі 2 тис. грн  для  пошитя  зимового одягу для воїнів  ЗСУ;

передано через волонтерів картоплю та консервацію для воїнів ЗСУ;

передано безоплатно два письмові столи волонтерській організації для  провадження їх діяльності  та ін.

Вважаю, що саме спільними зусиллями ми зможемо принести користь громаді  і  наблизити нашу Перемогу.

Підбиваючи підсумки звітного періоду, хочу зазначити, що кожен з нас має робити все для наближення Перемоги. Тому маємо працювати єдиним  фронтом, підтримувати людей та військовослужбовців, дякувати ЗСУ за змогу працювати, вірити, що 2023 рік буде  переможним на всіх фронтах.

Вистоїмо! Переможемо!   Слава Україні !