Відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій

Дата: 26.03.2021 17:02

Фото без опису26 березня 2021 року під головуванням очільника Маньківської громади Валерія Івасюка відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. На порядку денному стояли два питання: Про  ситуацію з поширенням захворювань, спричинених коронавірусом COVID-19 та заходи з недопущення його поширення.

Про санітарно-епідеміологічну ситуацію в Маньківській територіальній громаді та заходи щодо недопущення її ускладнення.

Після виступів головних медиків громади Юрія Кулика та Ігоря Наумця, помічника лікаря-епідеміолога - Алли Слюсаренко та начальника сектору превенції відділу поліції - Володимира Партицького з метою запобігання поширенню захворювань, спричинених коронавірусом  COVID-19 із 29 березня по 5 квітня 2021 року відповідно до постанови КМУ від 09.12.2020 року № 1236 "Про встановлення карантину та запровадження  обмежувальних паротиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню неа території України гострої распіраторної хвороби COVID-19, зпричиненої коронавірусом SARS-CoV-2"  було одноголосно вирішено особливу увагу звернути на заборону:Фото без опису

перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без одягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;

відвідування сторонніми особами (крім законних представників, членів сім’ї, родичів, за умови дотримання усіх протиепідемічних заходів, не частіше ніж 1 раз на тиждень) установ і закладів соціального захисту, в яких тимчасово або постійно проживають/перебувають громадяни похилого віку, особи із стійкими інтелектуальними або психічними порушеннями;

проведення релігійних заходів за наявності в культовій споруді, приміщенні понад однієї особи на 4 м2.

Відповідно до статті 30 ЗУ "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення" забезпечити виконання рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 22.03.2021 №10 щодо заборони:

роботи ресторанів, кафе, барів, нічних закладів після 2300, крім тих, які  надають послуги із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос;

проведення масових (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, професійних тематичних та інших) заходів, у тому числі приймання відвідувачів у кінотеатрах, інших закладах культури, у  спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах.

Стурктурним підрозділам селищної ради, установам , підприємствам та організаціям:

перевести заклади освіти на дистанційну форму навчання, крім закладів дошкільної освіти;

рекомендувати суб’єктам господарювання, незалежно від форми власності, максимально перевести роботу працівників у дистанційний режим;

перевести прийом відвідувачів структурними підрозділами селищної ради, органами виконавчої влади в режим онлайн;

активізувати роботу щодо забезпечення постійного контролю за дотриманням карантинних протиепідемічних заходів, у тому числі суб’єктами господарювання, на відповідних територіях.

Згідно протокольних доручень відділенню поліції Уманського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області, районному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби у Черкаській області, спільно з органами місцевого самоврядування належить вжити необхідних заходів щодо недопущення торгівлі харчовими продуктами на стихійних ринках, інших місцях неузаконеної торгівлі, активізувати контроль за виконанням карантинних обмежень суб’єктами господарювання та населенням, забезпечити проведення широкої санітарно-освітньої роботи серед населення із залученням засобів масової інформації, стосовно профілактики інфекційних, масових неінфекційних захворювань та отруєнь.