Важливі поради батькам під час евакуації з дітьми!

Дата: 05.04.2022 08:39

Фото без описуВже місяць російські військові обстрілюють мирні об’єкти: домівки, школи, лікарні, пологові будинки тощо. Щодня населення евакуюється до безпечних місць. Ось декілька порад від Національної поліції та Укрінформ для громадян, які виїжджають з дітьми:

- Якщо дитина достатньо доросла, щоб зрозуміти батьків, повідомте їй, чому і куди ви зараз прямуєте. Якщо дитина продовжує перепитувати, намагайтеся щоразу відповідати.

- Подбайте, щоб у дитини була інформація, що допоможе їй повернутися до батьків, якщо вона загубилася. Це може бути записка з контактними даними (ПІБ дитини, дата народження, контактний телефон батьків) в кишені одягу або в рюкзаку. Напишіть цю ж інформацію на руці дитини (ближче до ліктя, де напис довше не буде стиратися).

- За можливості покладіть до рюкзака дитини копії свідоцтва про народження та паспортних даних батьків.

- Одягніть дітей тепло та візьміть з собою додаткові теплі речі, ковдри. Також воду та гарячі напої. Адже важко завчасно визначити, скільки часу доведеться очікувати на вулиці та в холодних приміщеннях.

- Навчіть дітей основним правилам поведінки в незнайомих місцях та з незнайомцями:

Не відходити від батьків.

Не спілкуватися з чужими людьми.

Не бігти, не повертатися назад, виконувати прохання батьків з першого разу.

- Якщо загубився: звернися до дорослих, передусім поліцейського або військового у формі. Якщо їх немає – до інших дорослих.

Поясніть дітям, якщо вони побачили кинуту валізу чи будь-який інший предмет (мобільний телефон, іграшки тощо), то торкатися, нахиляти, відкривати, переміщувати чи підіймати його суворо заборонено.

Як підтримати дитину під час евакуації?

Перший етап – дитині важливо казати:

ми робимо все можливе, щоб ми були у безпеці;

в дорозі ми будемо весь час із тобою, буде багато дітей та дорослих;

нас зустрінуть добрі люди та допоможуть;

ми їдемо не назавжди, а доки не стане безпечно;

буде тимчасовий дім, можливо, ми житимемо разом з великою кількістю людей;

Якщо батько дитини залишається в Україні, пояснити, що мама їде з тобою вдвох, а тато приєднається до нас, як тільки зможе, чи ми до нього повернемося;

Якщо дитина плаче, намагайтеся витримати її почуття без осуду та відчуття провини;

Якщо ви їдете в іншу країну, візьміть кілька книг, які були б написані вашою мовою. Це буде дуже важливо. Дорогою показуйте дитині фото, відео з цієї країни.

Другий етап – правила:

поясніть дитині, що зараз важливо, щоб вона вам у всьому допомагала;

попросіть, щоб дитина була завжди поруч, нікуди не тікала, ні з ким чужим не йшла, не вередувала;

дайте дитині доручення, яке їй під силу, наприклад: стежити за її рюкзачком, пити воду і вам нагадувати;

дякуйте дитині за те, що вона допомагає вам у дорозі, що ви бачите як дитині складно, але вона справляється;

придумайте кілька ігор, у яких ви будете перенаправляти увагу та енергію дитини;

важливо переконатися, що дитина знає своє прізвище та ім’я, імена та прізвища батьків та дорослих, які її супроводжують. Покладіть дитині до кишені аркуш із її та вашими даними.