РЕКОМЕНДАЦІЇ НАСЕЛЕННЮ, ЯКЕ ПРОЖИВАЄ У ЗОНАХ РИЗИКУ МОЖЛИВОГО ПІДТОПЛЕННЯ ЧИ КАТАСТРОФІЧНОГО ЗАТОПЛЕННЯ

Дата: 05.07.2022 15:39

Фото без описуДії населення у випадку загрози виникнення підтоплення або катастрофічного затоплення

• Не панікуйте. Негайно ввімкніть радіоприймач або телевізор. Уважно слухайте інформацію про надзвичайну ситуацію та інструкцію про порядок дій.
    • Попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку.
    • У разі евакуації дізнайтеся у місцевих органах державної влади та місцевого самоврядування про місце збору мешканців для евакуації та готуйтеся до неї.

Підготуйте документи, одяг, необхідні речі, запас продуктів харчування та питної води  на декілька днів, медикаменти.

Складіть усе у валізу. Документи зберігайте у водонепроникному пакеті.

Від’єднайте всі споживачі електричного струму від електромережі, вимкніть газ, погасіть вогонь у печах.

Перенесіть цінні речі та продукти харчування на верхні поверхи, горище або переставте на верхні полиці.Покладіть паливно-мастильні і токсичні речовини у місце, недоступне для впливу води.

Зачиніть усі вікна і двері,при необхідності забийте вікна та двері перших поверхів дошками або фанерою.

Дії населення у зоні підтоплення або під час катастрофічного затоплення

• Не панікуйте.
        • Уважно слухайте по телевізору або радіоприймачу повідомлення органів влади.
        • Швидко підготуйте всі необхідні речі: документи,змінну білизну, запасний одяг, взуття, запас їжі і води на 3 дні, засоби особистої гігієни, ліки.

При отриманні сигналу про початок евакуації візьміть підготовленні речі та слідуйте на збірний пункт евакуації.

У разі раптового підтоплення (затоплення).

По можливості, негайно залиште зону затоплення. Якщо це неможливо, підніміться на найближчі безпечні підвищення

(верхній поверх,горище будинку, дах, інші підвищення).

Перевірте чи немає поблизу постраждалих, за можливості, надайте їм допомогу.

До прибуття допомоги сигналізуйте рятувальникам

про своє місцеперебування (повісте кольорове полотно, подавайте світлові сигнали).

Самостійну евакуацію можна проводити тільки у крайньому випадку, якщо вода  досягла місця Вашого перебування.

Для самостійної евакуації бажано використовувати човни, катери або плоти із підручних матеріалів.

Евакуацію дітей на плавзасобах  необхідно проводити обов’язково в супроводженні дорослих.

Дії населення після підтоплення або катастрофічного затоплення

Якщо будівля потрапила в зону підтоплення (затоплення), необхідно здійснити наступні заходи:

• обережно обстежити будинок і перевірити, чи немає загрози його обвалення;
  • при пошкоджених або зруйнованих водопровідних, газових і каналізаційних магістралях повідомте у відповідні комунальні служби та організації;
  • просушіть будинок;
  • проведіть дезінфекцію всього затопленого майна та прилеглої до будинку території;
  •  запросіть фахівців для огляду стану електричної мережі;
  • користуватись електроприладами можливо тільки після їх ретельного просушування;
  • приватні колодязі з питною водою необхідно осушити для подальшої дезінфекції;
  • обов’язково кип’ятіть питну воду, особливо з джерел водопостачання, які були підтоплені;
  • всі продукти харчування, які були підтоплені водою, підлягають обов’язковій термічній обробці.

Дізнайтесь у місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування адреси організацій, що відповідають за надання допомоги постраждалому населенню.