Підприємці продовжують отримувати компенсацію за працевлаштування ВПО
Майже 2500 роботодавців отримали компенсацію за працевлаштування 4200 внутрішньо переміщених осіб з початку 2025 року. Держава виплатила їм 94 млн грн. Про це повідомила заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна.
– З початку цього року ми виплатили компенсацію майже 2500 роботодавцям, які взяли на роботу 4200 українців, що змушені були переїхати з небезпечних регіонів через війну. Серед них майже 200 – люди з інвалідністю. Підприємцям компенсували загалом близько 100 млн грн. Продовжуємо підтримувати роботодавців, які працевлаштовують внутрішніх переселенців, допомагаючи їм та їхнім родинам швидше адаптуватись на новому місці, – зазначила Тетяна Бережна.
Найбільше внутрішньо переміщених осіб було працевлаштовано за цією програмою у Дніпропетровській, Харківській, Полтавській областях та Києві.
Розмір компенсації, яка виплачується роботодавцю за працевлаштування людини, що отримала статус ВПО після 24 лютого 2022 року, становить 8 тисяч гривень.
Щоб отримати компенсацію, роботодавець має:
- укласти трудовий договір (зокрема за сумісництвом), гіг-контракт з внутрішньо переміщеною особою;
- подати заяву на отримання компенсації через Портал Дія або в паперовій формі у центрі зайнятості за місцем ведення господарської діяльності разом з пакетом необхідних документів.
Довідково
Нагадаємо, Уряд запровадив програму надання компенсацій за працевлаштування ВПО на час дії воєнного стану у квітні 2022 року. Мета програми – пришвидшити адаптацію людей, які змушені були переїхати в більш безпечні регіони, та підвищити рівень зайнятості серед населення. За кожного працевлаштованого з-поміж ВПО держава виплачує роботодавцю компенсацію у розмірі мінімальної заробітної плати (на сьогодні – 8 000 грн) впродовж 3 місяців, а за працевлаштування ВПО з-поміж осіб з інвалідністю – впродовж 6 місяців. Реалізатором програми є Державна служба зайнятості.
Програма надання компенсації роботодавцям за працевлаштування ВПО є складовою флагманського проєкту Міністерства економіки України «Робота без бар’єрів», який реалізується на виконання Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні.