Соціальна політика щодо ветеранів: як громади підтримують військових та їхні сім’ї
З початком повномасштабного вторгнення діяльність щодо підтримки ветеранів актуалізувалася й набула нового масштабу. Війна триває, кількість людей, які беруть участь у бойових діях, збільшується, і невідомо, скільки ветеранів буде в Україні в найближчому майбутньому. Як із цим справляється держава? Яку соціальну підтримку надає громада ветеранам? З якими викликами стикаються органи місцевого самоврядування?
Сьогодні старости, посадові особи та спеціалісти, які надають в громаді соціальні, освітні, адміністративні та медичні послуги під час зустрічі з Людмилою ПОНОЮ - начальницею відділу методичного забезпечення соціальної роботи та підвищення професійних компетенцій працівників надавачів соціальних послуг Черкаського обласного центру соціальних служб обговорили напрацювання в напрямку психосоціальної підтримки ветеранів та членів їх сімей.
Пані Людмила, насамперед, розповіла, що треба зробити громаді, чого навчитися, що опанувати і дотримуватися аби надавати якісну соціальну допомогу ветеранам та членам їх родини:
- забезпечення реалізації конституційних прав;
- створення умов для забезпечення життєво важливих потреб;
- залучення населення;
- забезпечення надання послуг.
Також пані Людмила розповідала про різні ситуації, які відбулися з нею під час АТО та повномасштабної українсько-російської війни, ділилася власним досвідом їх вирішення. Показала, як за допомогою універсального тренінгу із психічного здоров’я, його учасники знайомляться та розвивають навички розпізнавання, підтримки, а також скеровування осіб, що мають ті або інші психічні розлади, перебувають у гострих станах.
Наприкінці зустрічі Людмила ПОНА зробила акцент на співпраці органів місцевого самоврядування з військовослужбовцями та їх сім’ями, адже ця війна нікого не обминула стороною, а багатьом із нас чи наших рідних назавжди завдала невиліковного душевного і фізичного болю. Тому потрібно вже зараз допомагати, об’єднуватися та бути єдиними в спільній меті.