Увага!!! ЛЕПТОСПІРОЗ!!!
Лептоспіроз – це спільне для людей і тварин небезпечне інфекційне захворювання, яке час від часу реєструється на території нашого району. Збудником даного захворювання являються лептоспіри. У зовнішньому середовищі лептоспіри порівняно мало тривкі. При високій температурі в солоній воді морів, у кислому середовищі вони швидко гинуть, а от в прісноводних водоймах зберігають життєздатність до місяця. Основним резервуаром і джерелом збудників лептоспірозу у природі є мишовидні гризуни, від яких відбувається зараження людей і свійських тварин (велика рогата худоба, собаки, свині, кози)
Із сечею хворих тварин мікроби потрапляють у водойми, забруднюючи їх. В організм людини лептоспіри проникають під час рибалки, купання, польових робіт через ушкоджену шкіру, слизові оболонки носа, рота, очей. На місці проникнення збудника не залишається ніяких змін запального характеру.
Від моменту потрапляння інфекції в організм людини до початку недуги минає в середньому 7-14 днів.
Проникнувши в організм людини, з током крові лептоспіри розносяться в різні органи і інтенсивно розмножуються в печінці, нирках, легенях.
Хвороба починається раптово. Людина відчуває лихоманку, температура тіла підвищується до 39-40 С. З`являється загальна слабкість, біль у попереку, суглобах і м`язах ,особливо гомілкових . Інколи хворий не може не тільки ходити, але й триматися на ногах. При появі цих ознак необхідно негайно звернутися до лікаря. Захворювання на лептоспіроз може призвести до тяжких наслідків, бо інколи недуга перебігає тяжко, з ускладненнями. Тому важлива своєчасна госпіталізація і лікування.
Велике значення в профілактиці лептоспірозу має захист водойм від можливих забруднень продуктами життєдіяльності гризунів та сільськогосподарських тварин. Необхідно знищувати пацюків та мишей , захищати комори, житло, місця зберігання продуктів від заселення гризунами. Перебуваючи на риболовлі чи полюванні слід ретельно виконувати правила особистої гігієни, взувати гумові чоботи, надягати рукавиці.
Пильнуйте і бережіть своє здоров`я!