Відбулося чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
27 серпня 2024 року, під головуванням селищного голови Валерія ІВАСЮКА відбулося чергове засідання селищної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На засіданні були розглянуті наступні питання: визначення місця знищення вибухонебезпечних предметів на території Маньківської селищної територіальної громади; виключення з фонду захисних споруд цивільного захисту найпростіших укриттів; недопущення ускладнень санітарно-епідемічної ситуації на території Маньківської селищної територіальної громади; заходи щодо стабілізації епідемічної ситуації з керованих інфекцій у Маньківській селищній територіальній громаді; забезпечення функціонування пункту незламності.
Основним питанням на засіданні комісії стало недопущення ускладнень санітарно-епідемічної ситуації на території Маньківської селищної територіальної громади, з яким ознайомила присутніх Олена ВАСИЛЬЄВА – завідувачка Маньківського відділення Уманського районного відділу Державної установи “Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України”. У своїй доповіді вона зазначила, що за 5 місяців 2024 року у Уманському міськрайонному відділі ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» зареєстровано 170 випадків інфекційних захворювань проти 81 за аналогічний період 2023 року. Інтенсивний показник зріс у 2,1 рази, з 41,17% до 86,41% на 100 тис. населення. Половину захворілих становлять діти - 49%. Найвищий рівень захворюваності зафіксований в Уманській ТГ - 123,57% на 100 тис. населення (ріст у 3 рази).
Тому було вирішено забезпечити населення, соціально важливі об’єкти, зокрема заклади освіти, місця проживання внутрішньо-переміщених осіб питною водою гарантованої якості в достатній кількості, утримання джерел водопостачання відповідно до вимог законодавства, у тому числі вимог санітарного законодавства, нормативно-технічних документів щодо виробництва питної води, технології водопідготовки, забезпечення виробничого лабораторного контролю якості та безпечності питної води відповідно до вимог.
Також Олена ВАСИЛЬЄВА доповіла про заходи щодо стабілізації епідемічної ситуації з керованих інфекцій у Маньківській селищній територіальній громаді. Вона поінформувала про те, що у Маньківській селищній територіальній громаді рівень охоплення профілактичними щепленнями становить від 5,3% до 41,8%, за рекомендованого рівня 39,6%. Нижчими від рекомендованого рівня залишаються показники щепленості від кашлюку, дифтерії і правця (діти до 1 року) – 30%; кашлюку, дифтерії і правця (діти 1 року і старші) – 8,3%, кашлюку, дифтерії і правця (діти 1,5 роки) – 38,1%, дифтерії і правця (діти 16 років) – 14,4%, діти старші 16 років – 7,7%, дорослі – 17,6%.
Одним із питань засідання було забезпечення функціонування пункту незламності, яке озвучив Володимир МИХАЙЛОВИН – головний спеціаліст з питань цивільного захисту відділу документообігу та організаційно-господарської роботи виконавчого комітету селищної ради, який поінформував про те, що у зв’язку з порушенням роботи систем електропостачання на території Черкаської області постала необхідність забезпечити негайне розгортання та діяльність пункту незламності.
Промовець запропонував відновити роботу пункту незламності. На засіданні було вирішено забезпечити з 28 серпня 2024 року функціонування пункту незламності, розгорнутого у приміщенні Маньківського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) “Росинка” за адресою: вул. Благодатна, 4, селище Маньківка Уманського району Черкаської області з графіком роботи: понеділок-п’ятниця з 8:00 до 17:00 години.