2 вересня - День нотаріату України

Дата: 02.09.2024 08:19

День нотаріату України — це свято, що відзначає і вшановує працю нотаріусів та всього нотаріального співтовариства нашої держави. Цей день є важливим відображенням значущості нотаріату як інституту, що стоїть на сторожі законності та захищає права та інтереси громадян.
Свято було започатковано з метою вшанування заслуг нотаріусів у розвитку правової системи України. Щорічно, 2 вересня, нотаріуси, їхні асистенти та співробітники нотаріальних контор збираються, щоб відзначити цей день, обмінятися досвідом та поглибити свої професійні знання.

Фото без описуДіяльність нотаріусів має глибоке історичне коріння, адже ще з часів Київської Русі існували особи, які виконували функції сучасних нотаріусів, засвідчуючи важливі документи та угоди.

Цікаві факти про свято:

1. Історичний контекст: У часи Київської Русі, особи, що виконували обов’язки сучасних нотаріусів, називались “писарі”. Вони були визнаними спеціалістами в писемності та державних справах.

2. Сучасний нотаріат: Хоча нотаріуси в Україні з’явилися ще у XIX столітті, сучасний нотаріат, як окремий інститут права, було створено після проголошення незалежності України.

3. Символіка професії: Інкрустована печатка є одним з основних символів нотаріуса. Цей інструмент є важливим елементом засвідчення документів і представляє собою гарантію їх законності.

День нотаріату України — це не просто професійне свято. Це день визнання та поваги до тих, хто дбає про правову чіткість, законність документів та захист прав громадян. Відзначаючи цей день, ми нагадуємо собі про важливість правової культури в суспільстві.