Маньківська громада
Черкаська область, Уманський район

Булінг – одна з гострих проблем нашого суспільства

Знущання у школі замінили модним словом булінг, проте ситуацію це ніяким чином не змінило. Моральний тиск, зіпсовані речі та жорстокі побиття набирають безліч переглядів та коментарів у мережі. Винних іноді карають, але що далі?

Фото без опису За цькування у школі карають штрафом у розмірі 850-1700 грн або громадськими роботами тривалістю 20-40 годин. За повторне порушення протягом року штраф складе 1700-3400 грн, а час громадських робіт збільшиться до 40-60 годин.

Штраф у вигляді 20% від заробітної плати та виправні роботи протягом місяця або фінансові санкції у розмірі 850-1700 грн передбачені і для викладачів, які не повідомили Національну поліцію про булінг у школі.

Фото без опису

 

Як попередити моральний тиск на дитину  

 

Ознаки насильства над дитиною:

  • пригнічений настрій
  • небажання йти  до школи
  • небажання вчити якийсь конкретний предмет
  • тривожність
  • агресивність
  • поганий сон та апетит
  • депресивність

 

У більшості випадків діти не хочуть розповідати, що відбувається. Чим менша дитина – тим менше ймовірність, що вона щось розкаже. У таких випадках доведеться випитувати про те, що відбувається. Варто звертати увагу з яким настроєм дитина прокидається, з яким йде до школи та з яким повертається.

 Коли діти вже старші, то вони можуть уже щось розповідати, жалітися. Однак це у тому випадку, якщо між дитиною та батьками є довірливі стосунки.

 Якщо дитина відмовляється вчити якийсь предмет та приносить постійно погані оцінки з нього, то тут можна вже дивитися у бік вчителів. Також, якщо дитина гарно вчилася, а тут різко оцінки знижуються. Тут потрібно поцікавитися - можливо проблеми з друзями, однолітками.

Варто звертати увагу на показники, які різко змінюються. Батьки точно не можуть залишатися осторонь. Під час усього процесу навчання діти мають право на захист від приниження честі та гідності.

 Завжди потрібно активно діяти та захищати права своєї дитини, з цим не можна зволікати. Насамперед, ви повинні спробувати поспілкуватись із однолітками, їх батьками, вчителями і адміністрацією школи аби вирішити конфліктні ситуації.

 

Як дитина має реагувати на булінг

 

 Батькам варто з дитиною обговорити всі можливі сценарії цькування.  Як правило, вони повторюються, це: обзивання, пошкодження речей, загрози та фізичне насилля.

Дитина має діяти несподівано, аби збити з пантелику нападника.

На образи потрібно відповідати спокійно, без лайки: "Я з тобою нормально говорю. Тому, якщо крім образ тобі нічого сказати, то я не хочу продовжувати розмову".

Якщо дитина помітила, що її речі зіпсували, то варто повідомити вчителеві, але зробити це при всіх.

Якщо дійшло до крайньої міри – фізичного насилля, то варто тікати або голосно кричати. Пам’ятайте, дитина має з малечку розуміти, що конфлікти повинні вирішуватися дипломатично. Тому ви також маєте показувати  приклад.

 

Як виховати сильну особистість

 

 Дитина має вміти захищати себе і від морального і від фізичного тиску.

Перше: дитина може сама себе захистити, якщо в неї все нормально із самооцінкою.

Жертвами стають ті, хто на загальному фоні виглядають слабкими або невпевненими в собі. Якщо дитина буде впевнена в собі, то вона сама собі дасть раду і зможе відстоювати свої інтереси. Також варто виховувати у дитині самодостатність та впевненість у своїх силах. Дозвольте своєму чаду обрати захоплення різних напрямків: мистецтво, наука, спорт. Проте точно не потрібно насильно змушувати щось робити. Якщо якийсь вид спорту не подобається, нехай спробує інші і так з усім. Різносторонній розвиток, участь та перемоги на різних конкурсах допоможуть сформувати у дитині якості успішної людини.

 Проте весь цей процес має проходити за підтримки батьків. Зазвичай кривдники, вдаючись до насилля у різних проявах, намагаються таким чином самоствердитися у колективі.  Приклад того, як це можна робити по - іншому, хоча б частково зменшить потяг до “влади” за рахунок приниження когось.

 

Фізичне насилля у школах

 

          Якщо дитина стала жертвою фізичного насилля, то для неї батьки це: підтримка, зона безпеки, безумовне прийняття дитини

Не варто нападати на дитину, що ніби вона винна: “Ти не міг себе захистити. Ти сам винен, що тебе побили”. 

Так батьки покладають вину на дитину, а з неї варто її знімати.   

 

Однокласник-терорист – як виявити

 

Таку дитину не можуть виявити батьки чи вчителі, навіть спеціалісти не завжди можуть це зробити. Така вибухова агресія накопичується з часом. І навіть сам носій цієї агресії може не здогадуватись, що він на таке спроможний. Існують тести, які можуть виявити схильність дитини до руйнівної сили. Зазвичай це не дає 100% вірогідності, що це саме така людина. Такі емоційні вибухи – це наслідок накопичення стресу та агресії, тобто руйнівної енергії. Якщо від людини постійно вимагати щасливий вигляд, толерантність, а вона не може виражати агресію здоровим чином, то це призводить до плачевних наслідків.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень