Маньківська громада
Черкаська область, Уманський район

Шановні жителі та гості громади дотримуйтеся пожежних норм

Дата: 08.06.2022 16:08
Кількість переглядів: 311

З метою забезпечення своєчасного реагування та недопущення виникнення пожежі, відділ земельних відносин, екологічних питань та благоустрою  повідомляє що настає пожежонебезпечний жнивний період. Загрозливу  ситуацію створює спекотна погода, сухі хліба, енергонасичені хлібозбиральні агрегати, які не рідко перебувають у несправному стані, людська недбалість та безвідповідальність.

Фото без опису

Щоб уникнути пожежі потрібно дуже дбало й уважно дотримуватися правил пожежної безпеки в цей пожежонебезпечний період.

Керівникам господарств потрібно чітко дотримуватися вимог Правил пожежної безпеки в Україні. Техніка, яка задіяна на збиранні врожаю  повинна бути забезпечена первинними засобами пожежегасіння та іскрогасниками, механізатори, трактористи, комбайнери, їхні помічники та інші особи, залучені до робіт зі збирання врожаю, повинні пройти протипожежний інструктаж і дотримуватися вимог пожежної безпеки. Також необхідно перевірити стан готовності всієї техніки, задіяної на збиранні врожаю.

Перед початком жнив хлібні поля у місцях їх прилягання до лісових масивів, степових смуг, автомобільних шляхів і залізниць повинні бути обкошені та оборані захисною смугою завширшки не менше як 4 метри. Масиви з великою площею слід розділити на менші ділянки площею не більше 50 га, між якими зробити прокоси шириною не менше 8 метрів. В середині прокосів у подальшому необхідно проорати захисні смуги. Крім того, рекомендовано з початку достигання хлібів організувати цілодобову охорону полів, а біля хлібних масивів встановити знаки про заборону куріння й використання відкритого вогню. Заборонено облаштовувати стоянки для відпочинку на відстані ближче 100 метрів до хлібних ланів.

Під час жнив категорично забороняється:

-  застосовувати паяльні лампи для випалювання пилу в радіаторах двигунів;

- працювати на тракторах, самохідних шасі, автомобілях та іншій збиральній техніці без капотів або з відкритими капотами, щоб запобігти потраплянню соломи на випускний колектор двигуна;

-  заправляти збиральну техніку у хлібних масивах, а також заправляти машини у нічний час у польових умовах;

- розводити багаття на полях та біля них;

- спалювати стерню та пожнивні залишки;

- ставити на стоянку автомобілі, трактори та інші транспортні засоби на території складів грубих кормів;

- установлювати електровимикачі всередині складів (навісів); полювати в хлібних масивах та поблизу них.

Також важливо провести широку роз’яснювальну роботу серед батьків, молоді та слухачів освітніх закладів щодо організації належного контролю за дітьми і підлітками з тим, аби уникнути забав із сірниками та іншими запалювальними засобами та пристроями. 

Відповідальність за дотримання пожежних норм під час збирання врожаю несуть керівники агропідприємств, і саме до них застосовуються санкції у випадку виявлення порушень

Наголошуємо: за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків КодексомУкраїни про адміністративні  правопорушення передбачено адміністративну          відповідальність.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень