Оксана Продан: ПДФО з грошового забезпечення військових має залишитися в місцевих бюджетах

Дата: 07.09.2022 15:34

Фото без опису   Оксана Продан, радниця Голови Асоціації міст України, в ефірі проєкту PolitrukUA заявила, що  ПДФО з грошового забезпечення військовослужбовців і надалі повинен надходити до місцевих бюджетів.
Мініфін при підготовці Держбюджету на 2023 рік запропонував припинити відрахування до бюджетів громад надходжень від ПДФО військовослужбовців, в той час як для громад, які знаходяться на прифронтових територіях, це практично єдина стаття доходу, а для інших - максимальна. І це саме ті кошти, які йдуть на відбудову житла та підготовку до зимового періоду.

Слід зазначити, що припинення відрахування до місцевих бюджетів ПДФО з грошового забезпечення військовослужбовців жодним чином не вплине на обсяг їх доходів, адже військовослужбовці й сьогодні отримують відшкодування відрахованого податку в повному обсязі. Водночас, таке рішення значно зменшить доходи бюджетів громад: втрати  у 2023 році орієнтовно складуть 54,4 млрд грн.