A A A K K K
для людей із порушенням зору
Маньківська громада
Черкаська область, Уманський район

В Україні презентували нову обігову пам’ятну монету “Сили територіальної оборони Збройних Сил України”

Дата: 04.10.2022 08:11
Кількість переглядів: 156

У Національному банку України презентували обігову пам’ятну монету “Сили територіальної оборони Збройних Сил України”. Ця монета за своїми характеристиками ідентична звичайній обіговій монеті номіналом 10 гривень зразка 2018 року.

Водночас її реверс – тематичний, присвячений військовослужбовцям Сил територіальної оборони Збройних Сил України. Уведенням в обіг цієї нової монети Національний банк продовжує практику карбування обігових пам’ятних монет із зображенням військової символіки та воїнів Збройних Сил України. Надалі Національний банк планує випускати такі монети в обіг кілька разів на рік відповідно до міжнародного досвіду.

“Готові до спротиву” – це гасло Сил територіальної оборони ЗСУ, викарбуване на монеті, яку ми сьогодні презентуємо. Понад сто тисяч українців стало до лав Сил територіальної оборони  Збройних Сил України. За досить короткий час тисячі людей перевтілились у воїнів. І впродовж семи місяців нашої боротьби ми довели, що готові до спротиву і що наш спротив зупиняє ворога. Монета має ціну, однак внесок воїнів – безцінний”, – зазначив генерал-майор Ігор Танцюра.

Обігова пам’ятна монета “Сили територіальної оборони Збройних Сил України” продовжує серію “Збройні Сили України”. На реверсі монети зображено дві стилізовані фігури військовослужбовців, а також логотип та гасло Сил територіальної оборони ЗСУ: “Готові до спротиву”. Аверс монети – ідентичний із аверсом обігової монети номіналом 10 гривень зразка 2018 року, на ньому в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту зображено номінал монети, рік карбування та герб України.

Як і усі інші обігові монети України, обігова пам’ятна монета “Сили територіальної оборони Збройних Сил України” є обов’язковою до приймання без будь-яких обмежень за її номіналом для всіх видів готівкових платежів.

Реалізація таких монет як нумізматичної продукції банками-дистриб’юторами не здійснюватиметься. Національний банк передаватиме обігові пам’ятні монети банкам та СІТ-компаніям для подальшого видавання клієнтам та/або приймання від клієнтів як звичайних обігових монет номіналом 10 гривень. Поступово в готівковий обіг буде введено майже 10 млн таких обігових пам’ятних монет.

Водночас частина тиражу обігової пам’ятної монети “Сили територіальної оборони Збройних Сил України” буде сформована в спеціально оформлені ролики, що реалізовуватимуться банками-дистриб’юторами (АТ АБ “УКРГАЗБАНК”, АТ “АБ “РАДАБАНК”, АТ “ТАСКОМБАНК”, АТ КБ “ПриватБанк”) як сувенірна продукція. До ролика входитиме 40 обігових пам’ятних монет номіналом 10 гривень кожна. На кожному ролику розміщено голографічний елемент (з кінетичним ефектом) із зображенням логотипів Національного банку України та Сил територіальної оборони ЗСУ. Тираж роликів – 12 500 штук.

Довідково:

Обігову пам’ятну монету “Сили територіальної оборони Збройних Сил України” Національний банк України ввів у обіг 03 жовтня 2022 року.

Монету номіналом 10 гривень виготовлено зі сплаву на основі цинку з нікелевим покривом, категорія якості карбування – “анциркулейтед”, маса – 6,4 г, діаметр – 23,5 мм, тираж – 10 000 000 штук (у тому числі 500 000 штук – сувенірна продукція у вигляді спеціально оформлених роликів). Гурт монети – рифлений.

Художники: Вадим Балановський (реверс), Володимир Дем’яненко (аверс). Скульптори: Роман Чайковський, Володимир Дем’яненко.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень