Як отримати довідку про несудимість онлайн

Дата: 25.01.2023 10:36

Цифрова ера наступає, тому не дивно, що довідку про відсутність судимості можна оформити онлайн. За даними Державної служби статистики України сервісні центри МВС видають близько 800 тисяч довідок про несудимість щороку.

Коли потрібна довідка про несудимість

Без довідки про відсутність судимості не обійтись при:

• оформленні на роботу;
  • оформленні візи при виїзді за межі України;
  • участі в тендері;
  • встановленні опіки чи усиновленні;
  • оформленні громадянства;
  • поновленні документів;
  • отриманні значних сум кредиту;
  • розгляді деяких судових справ.

Види довідок про відсутність судимості

Існує два різновиди довідки про притягнення до кримінальної відповідальності, наявності чи відсутність судимості або обмежень: скорочена та повна. В скорочену форму включені дані лише про наявність чи відсутність судимості. Повна передбачає дані про притягнення до кримінальної відповідності, наявність чи відсутність обмежень, які передбачає КПК України.

Як замовити довідку

Для отримання довідки можна звернутися особисто в найближчий сервісний центр МВС. Проте є більш зручний спосіб отримати документ. Це замовлення онлайн на сайті «Електронні інформаційні послуги» МВС. Для замовлення необхідно виконати декілька простих дій, детальніше на інфографіці:

Як оформити довідку про несудимість покроково

1. Введіть в пошуковому полі запит «Електронні інформаційні послуги» або перейдіть за https://vytiah.mvs.gov.ua/app/landing

2. Натисність «Отримати витяг».