На черговому засідання комісії з питань ТЕБ та НС розглядалися питання організації заходів безпеки під час купального сезону на водних об’єктах громади
26 квітня 2024 року відбулося чергове засідання селищної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На початку засідання комісії розглянули питання переведення пункту незламності у режим “готовий до відкриття”. Головний спеціаліст з питань цивільного захисту та мобілізаційної роботи Володимир Михайловин поінформував про те, що рішенням Координаційного штабу з питань розгортання та організації роботи пунктів незламності (протокол № 17 від 02.03.2024) рекомендовано розглянути питання переведення пунктів незламності у режим “готовий до відкриття” з можливістю відновлення їх роботи протягом 3-х годин у разі виникнення такої потреби. Тому було вирішено відділу освіти, молоді та спорту перевести пункт незламності, розгорнутий у приміщенні Маньківського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) “Росинка” за адресою: вул. Благодатна, 4, с.Маньківка Уманського району Черкаської області, у режим “готовий до відкриття”.
Також Володимир Іванович доповів присутнім про організацію заходів безпеки під час купального сезону на водних об’єктах Маньківської селищної територіальної громади у 2024 році. Після обговорення питання було вирішено рекомендувати орендарям земельних ділянок під водним плесом встановити інформаційні стенди щодо заборони купання у місцях, не визначених рішенням виконавчому комітету селищної ради як місця масового відпочинку та не забезпечених захисними спорудами цивільного захисту та забезпечити проведення інформаційно-розʼяснювальної роботи серед населення щодо небезпеки відпочинку на водоймах у період воєнного стану, а також у місцях, не визначених як місця масового відпочинку відповідним рішенням виконавчого комітету селищної ради.
Далі слухали Ігоря Безкоровайного, головного інспектора відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Уманського районного управління Головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій України в Черкаській області, який поінформував про результати аналізу стану пожежної та техногенної безпеки в культових спорудах Уманського району.
Тому, відповідно до вимог чинного законодавства вирішено провести спільні комісійні обстеження культових споруд, які будуть задіяні у відзначенні Великодня, на предмет перевірки дотримання в них стану пожежної та техногенної безпеки та за результатами комісійних обстежень надати керівникам релігійних конфесій відповідні рекомендації стосовно усунення виявлених недоліків, а настоятелям православних храмів, розташованих в адміністративних межах Маньківської селищної територіальної громади, рекомендувати обладнати, де це можливо, найпростіші укриття цивільного захисту з послідуючим погодженням їх роботи відповідної комісією селищної ради, а на випадок наявності у межах 300 метрів від культової споруди захисних споруд цивільного захисту, укласти з їх власниками чи/або балансоутримувачами договір про укриття прихожан на випадок загрози їх життю чи здоров’ю внаслідок повітряних атак з боку країни-агресора – російської федерації.
Володимир Михайловин також проінформував по питанню пожежної та техногенної безпеки в Маньківському позаміському дитячому оздоровчому закладі “Дивокрай”, де тимчасово проживають внутрішньо переміщені особи.
На завершення засідання начальник відділу будівництва, архітектури, житлово-комунального господарства, комунального майна Алла Пашніна поінформувала проінформувала присутніх, що одним із пріоритетів для виконавчого комітету селищної ради є створення безбар’єрного простору і, зокрема, доступності захисних споруд цивільного захисту для людей з обмеженими можливостями.