УВАГА!!! НЕЗАКОННА ВИРУБКА ЛІСУ!!!
Нажаль, на території нашої громади на кількох локаціях зафіксовано факт незаконної вирубки дерев. Так, зокрема, виявлено рубку понад двадцяти дерев різних порід на території, що межує із гідрологічним заказником місцевого значення «Курбетівський» (географічні координати 48.940185, 30.301315), а також понад тридцяти дерев на території ботанічного заказника місцевого значення «Монькове» (географічні координати 48.993739, 30.316077), що розташовані за межами селища Маньківка, чим невстановленими особами завдано істотної шкоди навколишньому природному середовищу. З метою встановлення всіх обставин подій та осіб, які вчинили правопорушення, скеровано відповідні заяви до правоохоронних органів.
Суспільна небезпечність незаконної порубки лісу полягає в тому, що ці дії завдають шкоди довкіллю в цілому, науково обґрунтованому, раціональному використанню, охороні та відтворенню лісів. Небезпечність даного злочину посилюється і тим, що порубка призводить до ерозії грунтів, виснаження річок, погіршення життя людей.
Предметом злочину є ліс на корені, тобто дерева та чагарники у лісах, захисних та інших лісових насадженнях в природному стані (невідділені від коріння), а також у заповідниках, або на територіях та об’єктах природно – заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах України.
Незаконною порубкою дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях вважається порубка, яка проводиться без спеціального дозволу, а саме лісорубного квитка, та є підставою для нарахування шкоди.
За незаконну вирубку дерев у заказниках законодавством передбачена сувора відповідальність, що включає адміністративні штрафи (від 8500 до 170 000 грн і більше для громадян) та кримінальну відповідальність за ст.246 ККУ (штраф до 34 000 грн, арешт або обмеження/позбавлення волі до 7 років), особливо якщо це територія природно – заповідного фонду, а також відшкодування збитків державі, згідно із Постановою Кабінету Міністрів України № 665.
Хочемо закликати усіх небайдужих громадян до співпраці із владою. Адже у разі не встановлення винних осіб, що вчинили правопорушення, відшкодування багатомільйонних збитків буде здійснюватися з бюджету Маньківської селищної ради.
У разі виявлення фактів вирубки лісу, збуту незаконно добутої деревини чи будь яких інших дій, що можуть зашкодити навколишньому середовищу, просимо повідомляти Маньківську селищну раду за телефоном 6-17-64 чи, безпосередньо, поліцію за номером 102.