Маньківська громада
Черкаська область, Уманський район

Алгоритм дій у разі небезпеки радіаційного викиду

Звідки дізнатися про радіаційну небезпеку

Слід уважно слухати органи влади: саме вони будуть сповіщати про ймовірні ризики та про факт виникнення аварії чи небезпеки для здоров’я. Важливо не квапитися, не вживати певних запобіжних заходів, поки не буде офіційного оповіщення. Такі сповіщення будуть транслюватися через ЗМІ, зокрема, по радіо. Саме в цих повідомленнях влада буде оголошувати алгоритм дій, відповідно до якого і варто діяти.

Що робити в першу чергу, якщо на АЕС станеться аварія

Якщо сталася аварія, яка підкріплюється викидом в повітря радіоактивних речовин, в тому числі й ізотопів радіоактивного йоду, потрібно здійснити прості заходи.

  1. Слухати сповіщення від влади, де озвучать й алгоритм подальших дій.

2. Убезпечити домівки: закрити вікна, вентиляційні канали та намагатися не виходити на свіже повітря. Протягом дня варто кілька разів проводити вологе прибирання, а мокрі ганчірки підкласти під вікна, аби не проходило повітря ззовні.

3. Убезпечити продукти харчування. За можливості не вживати продуктів, наприклад, з городу. Їжу варто заховати в холодильник, бажано також помістити її у поліетиленові пакети.

Як дізнатися, чи треба евакуюватися і коли це робити

Якщо буде необхідність евакуації, про це також сповістять органи влади.

Як подбати про своє здоров’я

За радіаційної небезпеки для убезпечення щитовидної залози треба буде здійснити фармакологічну профілактику опромінення щитовидної залози та прийняти препарат калій йодид. Проте це робиться лише за необхідності і лише після офіційного сповіщення. Приймати ці ліки з профілактичною метою небезпечно для здоров’я.

Адже, коли ми приймаємо калій йодид, він здійснює блокування щитовидної залози, тобто вона не буде приймати та поглинати шкідливий йод, який буде надходити з навколишнього середовища. Таким чином, ми будемо запобігати внутрішньому опроміненню.

Препарат можна придбати в аптечних мережах або отримати від органів влади у випадку, якщо буде така необхідність.

Калій йодид приймається лише людьми до 40-ка років, це й діти, й вагітними, й породіллі. Адже фізіологічна особливість щитовидної залози саме цієї вікової категорії людей полягає в тому, що вона швидко поглинає йод з навколишнього середовища.

Людям старше 40 років про радіоактивний йод не варто хвилюватися: особливо в них фізіологічна особливість щитовидної залози полягає в тому, що вона не поглинає йод з навколишнього середовища.

Інших препаратів, окрім калію йодиду, приймати не варто.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень