На Маньківщині вшанували пам’ять жертв голодоморів

Дата: 30.11.2020 23:03

Пам’ять – книга… Її сторінки пишуться не завжди яскравими кольорами, багато її сторінок, на превеликий жаль, написано чорними кольорами. Голодомор – страшна і чорна сторінка історії нашої країни. Щорічно у четверту суботу листопада в Україні відзначається День пам’яті жертв Голодомору.

28 листопада 2020 року голова Маньківської ОТГ Валерій Івасюк та його заступник Олег Мельник  разом із небайдужими жителями селища взяли участь у заходах з вшанування пам’яті жертв Голодомору: скорботні молитви, церемонії покладання квітів до меморіальних знаків селища, встановлення лампадок. Пам’ять жертв голодоморів присутні вшанували хвилиною мовчання.

Ведучий заходу – працівник Маньківського РЦКД Микола Потапенко в короткому історичному екскурсі наголосив на масштабах винищення українців голодом, що було саме геноцидом проти української нації, результатом злочинної і  жахаючої за своїм цинізмом політики Сталінського більшовицького режиму. Ведучий закликав кожну родину Маньківщини  о 16-00 годині долучитися до акції "Запали свічку пам’яті!", вшанувавши тим самим померлих мученицькою смертю земляків -українців в роки голодоморів. Поет Маньківського краю Анатолій Слободяник прочитав учасникам заходу власні твори, приурочені цій страшній трагедії.

Пам’ять жива, вона пламеніє вогником свічі крізь листопадове надвечір’я…