Черкаській області - 67 років!

Дата: 11.01.2021 08:26

Фото без опису7 січня 1954 року  Президія Верховної Ради СРСР видає Указ «Про утворення у складі Української РСР Черкаської області». Це стало можливим після розукрупнення Київської області, яка тоді займала площу понад 40 тис. кв км, а відстань між найвіддаленішими районами сягала 200, а іноді 325 км.

Тож, 67 років тому Черкаську область утворили із  20 південних районів Київщини, 6 районів Полтавської області, 2 – Кіровоградської і одного – Вінницької області. Тоді вибір території аргументували наявністю однорідних економічних, природних умов і провідною культурою сільського господарства – вирощування цукрового буряка та наявністю потужностей для цукрової промисловості.

Згодом, 12 лютого, до складу новоутвореної області з Кіровоградської області було передано Чигиринський район.

Утворення області стало поштовхом до прискореного розвитку краю, який до цього залишався глухою периферією чотирьох вищезгаданих областей.

Першу обласну раду створили у квітні 1954 року. До її складу ввійшли депутати тих виборчих округів, які 1953 року були обрані до Київської, Полтавської, Кіровоградської та Вінницької областей. Вони представляли в Черкаській обласній раді виборців тих районів, які ввійшли до складу новоутвореної Черкаської області.

Наразі на Черкащині діє низка загальнодержавних реформ, відбулися зміни у сфері освіти, медицини, правоохоронних органів тощо. Змінюється адміністративно-територіальний устрій області. Замість 30 районів, які були у 1954-му зараз укрупнили чотири, населені пункти об’єднали в територіальні громади (66), до них увійшли також міста, тож тепер маємо 12 міських ОТГ.

Фото з фонду Державного архіву в Черкаській області