ДОПОМОГА ПО ЧАСТКОВОМУ БЕЗРОБІТТЮ НА ПЕРІОД КАРАНТИНУ ТА/АБО НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ

Дата: 17.03.2021 12:10

Фото без опису 4 лютого 2021 року Верховною Радою України прийнято Закон України № 1212-ІХ «Про внесення змін до статті 471 Закону України «Про зайнятість населення» щодо надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину та/або надзвичайної ситуації, встановлених Кабінетом Міністрів України»

http://www.golos.com.ua/article/342865 .

Допомога по частковому безробіттю на період карантину та/або надзвичайної ситуації, встановлених Кабінетом Міністрів України (далі — допомога по частковому безробіттю на період карантину та/або надзвичайної ситуації), надається територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, застрахованим особам у разі втрати ними частини заробітної плати або доходу внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності через проведення заходів, передбачених карантином та/або надзвичайною ситуацією, встановленими Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб, за зверненням роботодавця або фізичної особи — підприємця, який є застрахованою особою, для її виплати працівникам або фізичній особі — підприємцю, який є застрахованою особою.

Сума допомоги по частковому безробіттю на період карантину та/або надзвичайної ситуації надається роботодавцям, у тому числі фізичним особам — підприємцям, які є застрахованими особами, із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва.

Виплата працівникові або фізичній особі — підприємцю, який є застрахованою особою, допомоги по частковому безробіттю на період карантину та/або надзвичайної ситуації здійснюється роботодавцем або територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, з першого дня скорочення тривалості їхнього робочого часу у межах строку зупинення (скорочення) діяльності, але не більше ніж на 180 календарних днів протягом року.

Фінансування виплат здійснюється в межах коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Роботодавець або фізична особа — підприємець, який є застрахованою особою, може звернутися за отриманням допомоги по частковому безробіттю на період карантину та/або надзвичайної ситуації протягом 90 календарних днів з дня зупинення (скорочення) виробництва, але не більше ніж на 180 календарних днів протягом року.

Період виплати допомоги по частковому безробіттю на період карантину та/або надзвичайної ситуації не враховується під час розгляду звернень про наступне одержання допомоги по частковому безробіттю на період карантину з причин виробничого характеру.

Порядок надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину та/або надзвичайної ситуації, її розмір, строки надання, а також порядок повернення коштів, спрямованих на фінансування такої допомоги, визначаються постановою Кабінету Міністрів України від 3 лютого 2021 р. № 74 «Про затвердження Порядку надання допомоги по частковому безробіттю» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/74-2021-%D0%BF#Text.