Маньківська громада
Черкаська область, Уманський район

Хто має право на отримання безкоштовних соціальних послуг ?

Дата: 20.04.2021 16:25
Кількість переглядів: 4155

Фото без описуХто має право на отримання безкоштовних соціальних послуг відповідно до Закону України «Про соціальні послуги», а кому доведеться платити за їх отримання ?

З 01 січня 2020 року введено в дію Закон України «Про соціальні послуги» від 17.01.2019 № 2671-VIII (далі – Закон № 2671).

Законом № 2671 передбачено, що визначення права на отримання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів залежить не від наявності рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу, як це було передбачено раніше у Законі України «Про соціальні послуги» від 19.06.2003 № 966-IV (який втратив чинність), а залежно від середньомісячного сукупного доходу отримувача соціальних послуг.

Враховуючи зміни в законодвстві тепер соціальні послуги надаються отримувачам:

1)  за рахунок бюджетних коштів (безкоштовно);

2)  з установленням диференційованої плати, залежно від доходу отримувача соціальних послуг;

3)   за рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб.

Безкоштовне надання соціальних послуг.

Соціальні послуги за рахунок бюджетних коштів, тобто на безоплатній основі надаються:

а) незалежно від доходу отримувача соціальних послуг:

особам, які постраждали від торгівлі людьми і отримують соціальну допомогу відповідно до законодавства у сфері протидії торгівлі людьми;

особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі;

дітям з інвалідністю, особам з інвалідністю I групи (в разі не виплати компенсацій на догляд), дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа віком до 23 років;

сім’ям опікунів, піклувальників, прийомним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу, сім’ям патронатних вихователів, дітям, визначеним пунктом 5 частини шостої статті 13  Закону Ураїни «Про соціальні послуги».

Особам, які входять до вказаного переліку надаються безкоштовно усі соціальні послуги.

Іншим категоріям осіб незалежно від доходу отримувача соціальних послуг безоплатно надаються лише соціальні послуги з інформування, консультування, надання притулку, представництва інтересів, перекладу жестовою мовою, а також соціальні послуги, що надаються екстрено (кризово).

б) залежно від доходу:

отримувачам усіх соціальних послуг, крім вищезазначених, середньомісячний сукупний дохід яких становить менше двох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб. Станом на даний час ця сума складає 3538 грн. (Змінюється в залежності від розміру прожиткового мінімуму). Вимога поширюється на усі соціальні послуги.

Надання соціальних послуг з установленням      диференційованої плати.

На таких умовах надаються соціальні послуги особам, середньомісячний сукупний дохід яких за попередні 6 місяців перевищує два прожиткові мінімуми, але не перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб, відповідно до Порядку установлення диференційованої плати за надання соціальних послуг в порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 1.06.2020     № 429.

Надання соціальних послуг за рахунок      отримувача соціальних послуг або третіх осіб                    (платні соціальні послуги).

Здійснюється особам, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб, а також понад обсяги, визначені державним стандартом соціальних послуг.

Окремі випадки звільнення                                                          від сплати за надання соціальних послуг.

Уповноважені органи системи надання соціальних послуг, визначені пунктами 2 і 3 частини першої статті 11 цього Закону, мають право приймати рішення про надання за рахунок бюджетних коштів інших соціальних послуг та/або іншим категоріям осіб, ніж передбачені частиною другою цієї статті. Маньківською селищною радою прийнято рішення про звільнення від плати отримувачів соціальної послуги  - соціальна адаптація непрацюючих громадян похилого віку та осіб з інвалідністю.

Хто визначає право громадян   на отримання безкоштовних соціальних послуг.

Підставою для розгляду питання надання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів є подання до відділу з питань соціального захисту  виконавчого комітету Маньківської селищної ради за місцем проживання/перебування особи заяви особи або її законного представника про надання соціальних послуг, а також звернення, повідомлення інших осіб в інтересах осіб/сімей.

Рішення про надання чи відмову у наданні соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів приймає відділ з питань  соціального захисту  виконавчого комітету Маньківської селищної ради.

 

Начальник відділу з питань соціального захисту виконавчого комітету  

Маньківської селищної ради                   Людмила ЗАГОРОДНА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень