160 років перепоховання Тараса Шевченка: у Каневі пройшлися "Останнім шляхом Кобзаря"

Дата: 24.05.2021 12:46

Фото без опису  22 травня делегація Маньківської територіальної громади взяла участь у заходах, приурочених до 160-ї річниці з дня перепоховання Тараса Шевченка, що відбулися у Каневі.

"Остання дорога Кобзаря" – це 14 кілометрів від Успенського собору, де  відспівували  поета у 1861-му та на плечах несли домовину до верхівки  Чернечої гори.

Щороку  українці йдуть на могилу поета, до його пам’ятника, щоб ще раз і ще раз вшанувати видатного земляка.

Заходи розпочалися із традиційної ходи, у якій взяли участь близько 1000 громадян з різних куточків країни, а продовжилися безпосередньо на Чернечій горі. Перед початком ушанувальної ходи в Успенському соборі відбувся молебень.

Вихованці канівських шкіл та садочків улаштували "живий коридор" для тих, хто йшов "Останнім шляхом Кобзаря".

Діти у національному одязі з квітами і прапорцями вигукували "Слава Україні!", "Слава нації!".

Усі присутні  віддали шану Кобзарю, поклали квіти до могили та пам‘ятників.