СПАЛЮВАТИ РОСЛИННІ РЕШТКИ ЗАБОРОНЕНО!

Дата: 30.07.2021 09:21

Після завершення збирання зернових культур, на території Маньківської селищної територіальної громади мають місце неконтрольовані штучні пали сухої трави, стерні, лісосмуг, очеретів тощо, що є грубим порушенням природоохоронного законодавства (статті 16 та 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», статті 35 та 37 Закону України «Про охорону земель» та ін.), за які передбачена адміністративна відповідальність згідно статті 771 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У зв’язку з необхідністю попередження виникнення пожеж на території селищної територіальної громади виконавчий комітет селищної ради доводить до відома населення громади та користувачів сільськогосподарських угідь інформацію щодо їх персональної відповідальності за спалювання сухої рослинності та її залишків на ділянках, що перебувають у їх користуванні.

Відповідно до статті 771 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання сухої природної рослинності або її залишків, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із водно-болотною та іншою природною рослинністю, а також опалого листя у парках, інших природних екосистемах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти     неоподатковуваних    мінімумів     доходів     громадян (від 3060 грн до 6120 грн) .

і на посадових осіб – від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти    неоподатковуваних     мінімумів     доходів     громадян (від 15300 грн до 21420 грн).

У разі виявлення систематичних порушень буде розглядатися питання з приводу розірвання договорів оренди із орендарями земельних ділянок