Бачення мешканців громади щодо стратегії розвитку Маньківської територіальної громади

Дата: 10.09.2021 15:59

09 вересня 2021 року під головуванням селищного голови Валерія Івасюка відбулося засідання робочої групи з питань розробки стратегії розвитку Маньківської селищної територіальної громади на 2021-2027 роки. На порядку денному розглядалися питання: про результати опитування жителів громади та бізнесу  Маньківської селищної територіальної громади, обговорення Місії та Бачення розвитку громади, SWOT – матриці територіальної громади, обговорення стратегічних операційних цілей та завдань на 2021-2027 роки.

З основних питань порядку денного доповідала завідувач сектору економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету селищної ради Тетяна Гетьман, яка зазначила що анкетування проводилося протягом березня-квітня 2021 року та окрім прямої мети – дізнатися думку респондентів щодо певних питань, даний метод став інструментом залучення до власного майбутнього мешканців громади. На основі аналізу результатів опитування можемо зазначити, що фактори, які заважають розвитку громади та завдання, які необхідно здійснити для розвитку громади на думку мешканців та представників підприємництва співпадають. Основні проблеми, які турбують мешканців громади, це розвиток та покращення  інфраструктури в населених пунктах, ремонт доріг, високий рівень безробіття, якість надання житлово комунальних, медичних, освітніх послуг, екологічна безпека та збереження довкілля та інші. Обговорення проекту Стратегії було активним.

Звіт по результати опитування  жителів громади

Валерій Івасюк, селищний голова, голова робочої групи, зазначив, що громада повинна мати чітке уявлення про те, куди рухатиметься і яким шляхом розвиватиметься. Що місцевий розвиток є комплексом просторових, економічних, соціальних та інших чинників, які необхідно враховувати в процесі здійснення територіального планування. Тому, старостам, керівникам структурних підрозділів виконавчого комітету, комунальних установ, представникам бізнесу та депутатам селищної ради необхідно активно приєднатися до обговорення проекту Стратегії розвитку Маньківської селищної територіальної громади на 2021-2027 роки та визначення першочергових заходів, проектів, які необхідно реалізувати на першому етапі реалізації Стратегії у 2022 – 2024 роках.

В ході обговорення базуючись на результатах соціально-економічного аналізу, SWOT-аналізу та SWOT-матриці, члени робочої групи обрали три стратегічні цілі розвитку Маньківської селищної територіальної громади:

1.СТАЛИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ розвиток громади;

2.ВИСОКА ЯКІСТЬ ЖИТТЯ: екологія, безпека, інфраструктура;

3. ЛЮДИ: професійні, адаптивні, згуртовані.

Обрані стратегічні цілі будуть реалізовані через систему операційних цілей та завдань.

Члени робочої групи прийняли рішення про перехід до наступного етапу роботи – збір проектних ідей до Стратегії розвитку Маньківської селищної територіальної громади на 2021- 2027 роки.