В області пануватиме «жовтнева» погода

Дата: 12.10.2021 11:18

Фото без опису  Жовтень – час суттєвих змін: зменшується висота сонця, коротшає день, середньодобова температура втрачає 6°. А Свято Покрови Пресвятої Богородиці – своєрідний рубіж, за яким настає справжня осінь. Про погодні прогнози роповів начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Майже тритижневе панування антициклону завершується. Ще завтра Черкащина залишиться в погожий зоні, сухо та переважно сонячно. Температура вночі близько 0º, вдень 10-15º. Атмосферний тиск повільно, але впевнено падає.

Надалі до формування погоди приступлять циклони, які набирають сили над Північною Атлантикою та Середземномор’ям. У середу-четвер наш регіон опиниться на шляху Середземноморського циклону, який рухатиметься з Кишинева на Харків. Небо затягнеться щільною хмарністю, пройдуть дощі, найбільш значні у східній частині області. Добові коливання температури зменшаться: вночі 3-8° тепла, вдень 9-14°. Показання барометрів повернуться до нормальних значень.

Вдень 14 жовтня, циклон покине Україну, опади поступово припиняться. За попередніми оцінками, до кінця тижня домінуватиме переважно суха типова жовтнева погода. Температура вночі 4º тепла – 1º морозу, вдень 9-14º тепла. Одягайтеся відповідно до прогнозу погоди.