Маньківська громада
Черкаська область, Уманський район

Як задекларована праця допомагає розвивати власний бізнес ?

Дата: 24.12.2021 10:11
Кількість переглядів: 227

Фото без описуЗгідно проведеним соціологічним дослідженням близько 20% приватних підприємців не оформляють свої відносини з найманими працівниками, пояснюючи це високими податками .

Але, укладаючи трудові договори з працівниками, власники бізнесу отримують  ряд переваг: імідж соціально відповідальної компанії чи підприємця, можливість залучати інвестиції та кращих фахівців,  чесно конкурувати за якістю послуг і ціною та отримати фінансову підтримку від держави.

Фото без опису

Краща продуктивність праці

Задекларовані працівники задоволені та мотивовані. Вони працюють краще, рідше змінюють роботу, більш ініціативні, ніж незадекларовані працівники.

Зменшення витрат

Обов’язок забезпечити гідні умови праці – у  інтересах підприємця. Адже він уникає витрат та збитків через можливі зупинки виробництва, тривалу відсутність працівника на роботі в разі виробничої травми, компенсації на лікування й реабілітацію, а також навчання нових працівників. Потрібно врахувати й непрямі витрати: шкоду для репутації у разі нещасних випадків, зниження мотивації працівників, плинність кадрів.

Залучення кваліфікованих фахівців

Люди – найцінніший капітал для бізнесу. Працюючи відкрито,  можливо проводити конкурси на вакансії. Офіційне працевлаштування, комфортні умови праці, соціальні гарантії, нормований робочий день, навчання та кар’єрний ріст – допоможуть  залучити та втримати досвідчених фахівців.

Можливість залучати інвестиції

Прозорі та законослухняні бізнеси мають більше можливостей отримати кредити для розширення справи, .

Імідж соціально відповідального бізнесу

Соціальна відповідальність – запорука високої репутації. Опитування свідчать, що споживачі готові платити більше за товари та послуги бізнесу, який опікується соціальними проблемами, працює чесно та відкрито, надає гарантійне обслуговування.

Фінансові стимули від держави

Створюючи нові робочі місця,  є можливість отримати державну підтримку.

Ви маєте право на часткову компенсацію зарплати працівникам, якщо укладаєте трудовий договір з внутрішньо переміщеною особою (ВПО), зареєстрованою в Державній службі зайнятості як безробітна, і платите їй не менше середньої зарплати у регіоні. Також є компенсація витрат на навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації ВПО.

Держава компенсує єдиний соціальний внесок (ЄСВ) протягом року, якщо ви берете на роботу на два роки і більше батьків дітей до шести років, тих, хто самостійно виховує дитину до 14 років або дитину з інвалідністю, дітей-сиріт після 15 років, випускників навчальних закладів, людей передпенсійного віку, осіб з інвалідністю й учасників бойових дій.

Держава протягом року компенсує витрати на ЄСВ малим підприємцям, які працевлаштовують безробітних строком на мінімум два роки на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності.

Відсутність покарань

Штрафи, які в разі порушення трудового законодавства про працю в частині недопущення до праці неоформлених працівників накладає інспекція з праці, і можуть суттєво вдарити по бюджету  бізнесу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень