Порядок дій населення у разі оголошення евакуації

Дата: 13.01.2022 14:56

Як підготуватися до евакуації? Отримавши інформацію про надзвичайну ситуацію та початок евакуації, населення зобов’язане підготувати себе та житло до евакуації, негайно залишити свої квартири і власні будинки.

Підготувати себе – це означає взяти:

- документи (паспорт, військовий квиток, документ про освіту, трудову книжку або пенсійне посвідчення, свідоцтво про народження) цінності і гроші;

- аптечку з необхідними ліками;

- продукти харчування і воду з розрахунку на 3 доби (потрібно брати продукти, що не швидко псуються, зручно зберігаються і не потребують тривалого готування перед вживанням – консерви, концентрати, галети, сухарі, печиво. Воду доцільно зберігати у флязі).

Із речей береться найбільш необхідне:

•  одяг (необхідно взяти теплі (вовняні) речі, натільну білизну навіть якщо евакуація провадиться влітку);
  •  взуття (зручне, за сезоном);
  •  предмети першої необхідності.

Усі речі і продукти харчування повинні бути запаковані у «тривожну валізу» так щоб її зручніше було нести.

На кожен мішок, рюкзак прикріпіть етикетку з вказівкою прізвища, імені, по батькові, адресу постійного місця проживання i кінцевого пункту евакуації. На бирці для дитячих речей, крім того, вкажіть рік народження дитини.

Дітям дошкільного віку вкладається в кишеню або пришивається
до одягу записка, де зазначається прізвище, ім’я, по батькові, рік народження, домашня адреса, а також ім’я та по батькові матері
і батька.

Підготувати житло – це означає, що залишаючи квартиру чи будинок необхідно:

вимкнути всі електричні та нагрівальні прилади, відімкнути електричний струм; перекрити газ, воду; закрити кватирки, вікна і вхідні двері.

Вийти на збірні евакуаційні пункти і пункти посадки на автотранспорт, або у безпечні зони, вказані в повідомленні.

Екстрена валіза

Екстрена валізаце узагальнене визначення базового набору речей, необхідного кожній цивільній людині, щоб вижити в будь-якій екстремальній ситуації.

Телефони

першої необхідності

З питань оповіщення та інформування, евакуації, укриття в захисних спорудах населення м. Черкаси

(0472) 36-01-57; 36-01-58 – Управління цивільного захисту Департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради