Відбулося чергове засідання комісії з питань ТЕБ та НС щодо недопущення поширення захворювань коронавірусом COVID-19 в закладах освіти громади

Дата: 28.01.2022 14:30

28 січня 2022 року відбулося засідання селищної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому було розглянуто питання прийняття заходів щодо недопущення поширення захворювань, спричинених коронавірусом COVID-19 в закладах галузі освіти.

З даного питання порядку денного доповів Юрій Безверхий, начальник відділу освіти , молоді та спорту Маньківської селищної ради. Промовець зауважив: «враховуючи той факт, що на території нашої громади зростає рівень захворюваності на COVID-19, збільшується кількість випадків інфікування здобувачів освіти та працівників, важливо вжити невідкладних додаткових заходів, спрямованих на мінімізацію безпосередніх фізичних контактів між учасниками освітнього процесу. Адже в організації освітнього процесу в умовах пандемії набуває актуальності забезпечення соціального дистанціювання між учасниками освітнього процесу з метою переривання ланцюжків зараження, передачі небезпечної інфекції та, зрештою, стримання інфекції. З огляду на зазначене, виникає необхідність організувати освітній процес у закладах загальної середньої освіти з використанням технологій дистанційного навчання у межах двох тижнів. Що ж до учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, то їм, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2” незалежно від епідемічної ситуації відвідування закладів освіти запровадити освітній процес у закладах загальної середньої освіти з використанням технологій дистанційного навчання у межах одного тижня».

Про забезпеченість центру первонної медико-санітарної допомоги швидкими та ПЛР-тестами, статистика захворювань та стан вакцинації жителів громади від коронавірусної хвороби COVID-19 доповів Ігор Наумець – директор КНП “Маньківський ЦПМСД”.

За результатами розгляду питання порядку денного комісією було прийнято наступне рішення: відділу  освіти,  молоді  та  спорту Маньківської  селищної ради організувати  освітній  процес  у  закладах  загальної  середньої  освіти:  для учнів 1-4 класів з використанням технологій дистанційного навчання з 31.01.2022 по 04.02.2022 включно; для учнів 5-11 класів з використанням технологій дистанційного навчання з 31.01.2022 по 11.02.2022 включно.

Керівникам    структурних    підрозділів    Маньківської    селищної  ради, старостам старостинських округів, Маньківському управлінню Держпродспоживслужби Головного управління Держпродспоживслужби України в Черкаській області, керівникам медичних закладів селищної територіальної громади, забезпечити: безумовне виконання на території Маньківської селищної територіальної громади обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (зі змінами, зокрема постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2021 № 1096 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236”) та завдань визначених протокольними рішеннями засідань селищної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій; проводити щоденну оцінку епідемічної ситуації на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць та вжиття дієвих заходів стримування значного поширення COVID-19; проводити широке інформування та роз’яснювальну роботу серед населення щодо встановлених протиепідемічних заходів та обмежень для “жовтого” рівня епідемічної небезпеки, а також обов’язкового їх дотримання підприємствами, установами, організаціями, їх посадовими особами, фізичними особами.