Більшість аптек на Черкащині вже поновили свою роботу

Дата: 13.03.2022 08:30

Про це повідомив начальник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець. За його словами, це питання відпрацювали  із власниками мереж і Держлікслужбою області.

Не зважаючти на те, що переважна більшість аптек Черкащини поновили роботу, однак зараз фіксують штучний ажіотаж довкола придбання окремих ліків. Зокрема, серцево-судинних, гормональних, жарознижувальних тощо.

– Причина типова: за інформацією фармацевтів, багато покупців беруть ці препарати надмірно про запас (на місяці!), тим самим створюючи дефіцит для інших, – пояснив голова ОДА. – Тому ми ухвалили рішення: аптеки в одні руки наразі відпускатимуть мінімальну кількість ліків, аби забезпечити ними максимальну кількість людей.

Склади нині працюють у максимальному режимі. Постачальники виконують замовлення аптек за 2-4 дні з моменту отримання.

– Тому ситуація невдовзі має нормалізуватися, якщо будемо свідомими та виваженими до закупів ліків, – зазначив Ігор Табурець.