До уваги громадян, які надають житло внутрішньо переміщеним особам

Дата: 07.04.2022 11:28

До уваги громадян, які надають житло внутрішньо переміщеним особам (далі –ВПО),  Маньківська селищна рада повідомляє, що власникам жилих приміщень потрібно внести відомості щодо приміщень приватного житлового фонду, доступних для безоплатного розміщення ВПО у відповідній адміністративно-територіальній одиниці, до веб-ресурсу  “Прихисток” або надати інформацію про наявне для розміщення житло виконавчому комітету селищної ради. На підставі зазначених відомостей виконавчий комітет селищної ради формує реєстр жилих приміщень, доступних для безоплатного розміщення внутрішньо переміщених осіб.

Власник жилого приміщення зобов’язаний не пізніше наступного дня з дня розміщення ВПО подати заяву до виконавчого комітету селищної  ради за місцем розташування жилого приміщення, у якій зазначається прізвище, ім’я та по батькові кожної з розміщених осіб.

До заяви додаються копії документів:

• Копія паспорту та ідентифікаційного коду власника житла;
  • Правовстановчі документи на житло: договори, на підставі, яких набувається право власності (купівлі-продажу, дарування, міни);

свідоцтво про право власності, видане органом приватизації наймачам житлових приміщень у державному та комунальному житловому фонді;

свідоцтво про право власності на нерухоме майно, видане до 1 січня 2013 року органом місцевого самоврядування або місцевою державною адміністрацією;

свідоцтво про право на спадщину, видане нотаріусом чи консульською установою України;

свідоцтва про право власності на частку у спільному майні подружжя у разі смерті одного з подружжя, видане нотаріусом або консульською установою України;

судове рішення, що набрало законної сили, щодо набуття права власності на нерухоме майно;

інші документи, що відповідно до законодавства підтверджують набуття права власності на нерухоме майно.

• Копії документів, що посвідчують особу:  паспорт, свідоцтво про народження для дитини, ідентифікаційного коду, довідки про взяття на облік кожної ВПО.

Власник жилого приміщення також зобов’язаний в день припинення розміщення ВПО або зміни їх кількості подати заяву з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у жилому приміщенні. На підставі зазначених заяв

вносяться зміни до реєстру жилих приміщень, та фіксується факт, що такі приміщення  є вільними для розміщення інших ВПО.

Для отримання компенсації згідно постанови Кабінету Міністрів України від 19 березня 2022 № 333 власник жилого приміщення не пізніше п'яти днів з дня закінчення звітного місяця (до 5-го числа наступного місяця) подає до виконавчого комітету селищної  ради заяву на відшкодування комунальних послуг за формою згідно з додатком 1 до  вищезазначеної постанови.

Звертаємо Вашу увагу, виплата компенсації здійснюється лише за наявності обох заяв. Одночасно з подачею заяви власник надає згоду на обробку персональних даних.

Пам’ятайте, що для отримання компенсації необхідно обов’язково подати заяву при заселенні ВПО і щомісяця подавати заяву на виплату.