A A A K K K
для людей із порушенням зору
Маньківська громада
Черкаська область, Уманський район

Особливості обслуговування кредитів під час воєнного стану

Дата: 16.04.2022 20:25
Кількість переглядів: 326

Законом України № 2120-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану"  змінено низку правил роботи банків та небанківських фінансових установ, зокрема тих, що надають послуги з кредитування.

У період дії в Україні воєнного, надзвичайного стану та у тридцятиденний строк після дня його припинення або скасування у разі прострочення споживачем виконання зобов’язань за договором про споживчий кредит споживач звільняється від відповідальності перед кредитодавцем за таке прострочення.

У разі допущення такого прострочення споживач звільняється, зокрема, від обов’язку сплати кредитодавцю неустойки (штрафу, пені) та інших платежів, сплата яких передбачена договором про споживчий кредит за прострочення виконання (невиконання, часткове виконання) споживачем зобов’язань за таким договором.

Забороняється збільшення процентної ставки за користування кредитом з причин інших, ніж передбачені ч.4 статті 1056-1 Цивільного кодексу України, у разі застосування змінюваної процентної ставки кредитодавець самостійно, з визначеною у кредитному договорі періодичністю, має право збільшувати та зобов’язаний зменшувати процентну ставку відповідно до умов і в порядку, встановлених кредитним договором. Поряд з цим кредитодавець зобов’язаний письмово повідомити позичальника, а в разі збільшення процентної ставки - поручителя та інших зобов’язаних за договором осіб про зміну процентної ставки протягом 15 календарних днів, що настають за днем, з якого застосовується нова ставка.

Неустойка (штраф, пеня) та інші платежі, сплата яких передбачена договором про споживчий кредит, нараховані включно з 24 лютого 2022 року за прострочення виконання (невиконання, часткове виконання) за таким договором, підлягають списанню кредитодавцем.

Важливо розуміти! Нові правила не є прощенням боргу, це кредитні канікули – відтермінування виплат по тілу кредиту та відсотків під час її воєнного стану в країні.
Тобто під час канікул позичальник не платить за кредитом, але по їх завершенню повноцінно повертаєтеся до виконання своїх зобов’язань. Про детальні умови обслуговування кредиту дізнавайтеся безпосередньо у фінансовій установі, де ви обслуговуєтесь.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень