Оголошення про недопустимість спалювання сухої рослинності !!!

Дата: 21.04.2022 14:38

Шановні жителі та гості Маньківської селищної територіальної громади!!! Відділ земельних відносин, екологічних питань та благоустрою виконавчого комітету Маньківської селищної ради інформує про наступне:

• до відома лісокористувачів, власників сільськогосподарських угідь та населення (після зняття заборони на відвідування лісів) з настанням сухої та теплої погоди природні пожежі стають справжнім лихом та несуть величезну небезпеку для населення, інфраструктури, аграріїв і лісових господарств.
  • упродовж пожежонебезпечного періоду (триває з моменту сходження снігового покриву навесні та до настання стійкої вологої осінньої погоди або утворення снігового покриву) громадянам, підприємствам, установам та організаціям забороняється:
  • розведення багать у лісі, прибережних захисних смугах та на об’єктах природно – заповідного фонду;
  • заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;
  • відвідування населенням хвойних насаджень при підвищеному класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека);
  • палити, кидати у лісі, на сільськогосподарських угіддях, торфовищах непогашені сірники, недопалки;
  • випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду та землях сільськогосподарського призначення, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу та сільськогосподарських угідь, в тому числі до земельних ділянок приватної власності в межах та за межами населених пунктів;
  • залишати під час будівництва доріг, газопроводів, мереж електропередачі, зв’язку, радіофікації, інших комунікацій та об’єктів деревні залишки і горючі матеріали;
  • звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.

Наголошуємо що, з 3 березня 2022 року спалювання сухої рослинності під час військового стану на території країни прирівнюється до диверсійної роботи. Ці дії становлять додаткову небезпеку, відволікають від виконання бойових завдань рятувальників, військових та правоохоронців. Паліям трави згідно ст.113 ККУ може загрожувати позбавленням волі від 10 до 15 років із конфіскацією майна.

Довідки за телефоном 6-11-35