Маньківська громада
Черкаська область, Уманський район

ДО УВАГИ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ, КОМІТЕТІВ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ!

Дата: 20.05.2022 11:08
Кількість переглядів: 422

 Виконавчий комітет Маньківської селищної ради, з метою проведення допоміжних робіт із запобігання або ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, пропонує взяти участь у створенні місцевого добровільного формування цивільного захисту.

Фото без опису

І. Порядок створення добровільного формування

1.  Добровільне  формування  створюються   рішенням   виконавчого   комітету селищної ради за пропозиціями комітетів самоорганізації населення, громадських організацій для виконання допоміжних робіт із запобігання виникненню або ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, а саме:

          поверхневе розбирання завалів, розчищення маршрутів руху техніки (за наявності необхідного обладнання і створення безпечних умов);

          збір інформації про перебування людей у зоні надзвичайної ситуації (опитування очевидців);

          евакуація постраждалого населення;

          виконання заходів із забезпечення постраждалого населення (розгортання тимчасових пунктів проживання, доставка води, продуктів харчування, медикаментів, догляд за хворими та людьми похилого віку);

          надання допомоги професійним рятувальникам в організації життєдіяльності на період проведення рятувальних робіт;

          виконання заходів з охорони громадського порядку (огородження небезпечних зон і ділянок, об’єктів ведення аварійних робіт, оточення зони надзвичайної ситуації та недопущення сторонніх осіб тощо).

5. З метою оперативного надання пропозицій щодо створення добровільного формування комітети самоорганізації населення, громадські організації завчасно проводять роботу щодо визначення кандидатів для участі в добровільному формуванні.

 

ІІ. Комплектування, структура

та оснащення добровільного формування

 

1. До складу добровільного формування на добровільних засадах зараховуються громадяни України: чоловіки і жінки віком від 18 до 45 років, які за станом здоров’я придатні до військової служби, крім вагітних жінок та жінок, які мають дітей до 8-річного віку.

2. Організаційно добровільне формування складається з команд, груп, ланок (додаток 1), а саме:

для поверхневого розбирання завалів, розчищення маршрутів руху техніки – команда (група) з розбирання завалів, розчищення маршрутів руху техніки;

для збору інформації про перебування людей у зоні надзвичайної ситуації – група (ланка) збору інформації та опитування очевидців;

для евакуації постраждалого населення – команда для перевезення населення;

для виконання заходів із забезпечення населення – група розгортання тимчасових пунктів проживання, ланки доставки води, продуктів харчування, медикаментів, команда (група) догляду за хворими та людьми похилого віку;

для надання допомоги професійним рятувальникам в організації життєдіяльності на період проведення рятувальних робіт – ланки доставки води, продуктів харчування, медикаментів;

для виконання заходів з охорони громадського порядку – команда (група) охорони громадського порядку.

3. Добровільне формування очолює начальник, який призначається та звільняється розпорядженням селищного голови за поданням комітетів самоорганізації населення, громадських організацій.

Начальник здійснює керівництво добровільним формуванням та несе персональну відповідальність за виконання покладених на нього завдань.

4. Добровільне формування оснащується засобами, що забезпечують виконання покладених на нього завдань і функцій із запобігання і ліквідації надзвичайної ситуації та її наслідків згідно табеля оснащення.

5. Добровільне формування забезпечується табельним майном (за наявності такого)  за розпорядженням селищного голови, а також майном підприємств, організацій, закладів.

6. Отримує майно начальник добровільного формування за книгою тимчасової видачі.

Начальник формування несе відповідальність за збереження майна.

          7. По завершенню робіт табельне та інше майно повертається туди, де воно отримувалося.

ІІІ. Залучення добровільного формування

до ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків

1. Залучення добровільного формування до ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків здійснюється згідно плану реагування на конкретну надзвичайну ситуацію.

2. Залучене до ліквідації надзвичайної ситуації та її наслідків добровільне формування підпорядковується керівнику робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

3. Особовий склад добровільного формування виконує роботи з ліквідації надзвичайної ситуації та її наслідків лише під наглядом професійних рятувальників або представників місцевих спеціалізованих служб цивільного захисту.

4. У разі, коли дії добровільного формування у зоні надзвичайної ситуації не відповідають умовам і порядку виконання аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, а також за виникнення загрози життю або здоров’ю членам формування керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації повинен відсторонити їх від участі у роботах.

5. Діяльність добровільного формування після завершення ними допоміжних робіт припиняється за рішенням виконавчого комітету селищної ради.

      Пропозиції щодо кандидатур до складу ДФЦЗ приймаються виконавчим комітетом селищної ради щоденно за адресою: смт Маньківка, вул. Шевченка, 9, кімната № 3.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень