Маньківська громада
Черкаська область, Уманський район

Інвестиції в охорону праці - це інвестиції в життя людини

Дата: 27.06.2022 09:03
Кількість переглядів: 164

Фото без опису  Одним із головних напрямів роботи Тальнівського  відділення управління ВД Фонду соціального страхування України у Черкаській області є профілактична робота щодо запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоровю застрахованих осіб, викликаних умовами праці.


   Людина не  може працювати продуктивно і якісно, якщо не почувається на роботі комфортно та безпечно. Перша умова якоюсь мірою залежить і від самого працівника, а другу повинен гарантувати роботодавець. Успіху у справі можна досягти,  коли інтереси та обов'язки обох сторін будуть  співпадати.
  Статтею 43 Конституції України визначено: «Кожен громадянин України має право на належні, безпечні і здорові умови праці». Тому, обовязок кожного  роботодавця – забезпечити це право своїм працівникам, а обовязок кожного працівника – не чекати, коли йому таке право нададуть, а користуватися  ним в повній мірі.
  Життя та здоров’я громадян – основна цінність держави. Більшу частину свого життя людина перебуває на
роботі. Тому надважливим завданням є створення безпечних, сприятливих та здорових умов праці, за які відповідає роботодавець.
   Однак не завжди він виконує вимоги законодавства з різних причин, чим порушує права робітників на безпечну працю.
Відтак, підвищення рівня безпеки праці можливо досягти шляхом проведення профілактичних заходів, розроблення та впровадження у діюче виробництво інноваційних технологій, нових видів засобів індивідуального та колективного захисту, відновлення та модернізації медичних служб на виробництві, підвищення рівня культури безпеки праці та іншого.
Пропагуючи безпечну працю, найперше, роботодавці та працівники повинні формувати відповідальне ставлення  до особистої безпеки.
    Це і є одне із головних завдань Фонду соціального страхування України - проведення профілактичних заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам, професійним захворюванням та усунення загрози здоров’ю працівників, викликаної умовами праці. Оскільки будь-яке розслідування нещасного випадку проходить з метою встановлення причини настання нещасного випадку та розробки таких заходів які б у майбутньому унеможливлювали настання подібних нещасних випадків, Тальнівське  відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Черкаській області акцентує увагу роботодавців на необхідності якісного проведення інструктажів та навчань з питань охорони праці, залучення працівників до роботи за спеціальністю,
здійснення постійного нагляду за роботою, організацію раціонального режиму праці і відпочинку, забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям, засобами індивідуального захисту, виконання правил експлуатації обладнання.
А ще - забезпечувати дотримання вимог охорони праці на виробництві, належно утримувати територію підприємств, установ та організацій, та пам’ятати, що життям та здоров’ям працівників нехтувати недопустимо.

    Зважаючи на дію режиму воєнного стану в Україні працівниками Тальнівського відділення Фонду проводилась робота дистанційно, надаючи конструктивні консультації та відповідаючи на всі запитання, що стосуються охорони праці.
  На сайтах Тальнівської, Катеринопільської, Єрківської, Мокрокалигірської, Маньківської, Буцької, Іваньківської територіальних громад роботодавці та застраховані особи можуть знайти відповіді та роз’яснення на всі питання стосовно охорони праці та соціального захисту населення.
  Зниження рівня травматизму, запобігання трагедіям на виробництві можна досягти тільки спільними зусиллями зацікавлених сторін, а саме: роботодавців, профспілок і Фонду соціального страхування.
Роботодавці повинні усвідомити, що наймаючи робітників і використовуючи їхню працю, вони стають відповідальними за їхнє життя і здоровя, а працівники зобовязані дотримуватись законодавства з питань охорони праці.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень