У Маньківці відкрили памятник борцям за свободу і незалежність України

Дата: 14.10.2022 15:15

Сьогодні, 14 жовтня 2022 року у День захисника і захисниці України у парку Слави селища відбулося урочисте відкриття меморіального пам’ятного знаку «Борцям за свободу й незалежність України». Вшанувати пам'ять зібралися учасники українсько-російської війни, волонтери, рідні та близькі загиблих Героїв,військові, тероборонівці, козаки, товаровиробники, жителі та гості громади. Також в урочистостях взяли участь очільник Маньківської громади Валерій Івасюк, перший заступник голови Черкаської ОДА Наталія Кравченко, заступник голови Уманської РВА Сергій Жовницький, депутати та працівники виконавчого апарату Маньківської селищної ради.

Захід розпочався проникливими словами ведучих про часи, які нині переживає наша держава та звучанням Гімну України. Після учасники заходу поклали живі квіти до  меморіального пам’ятника захисникам України.

Історія відкриття пам’ятника почалася ще у далекому 2018 році. До Маньківської селищної ради VII скликання надійшло клопотання спілки учасників АТО Маньківського району щодо розміщення у центральній частині селища пам’ятного знака учасникам АТО. Тоді ж депутатом Маньківської селищної ради VII скликання, учасником АТО, Володимиром Ямковим була висунута ідея встановлення пам’ятного хреста та освячення визначеного місця розміщення меморіального пам’ятного знака.

Впродовж 2020-2021 років було замовлено та розроблено три макети пам’ятників, за результатами громадського обговорення вибір зупинився на пропозиції скульптора з м. Харків. У 2022 році товаровиробниками Маньківської селищної територіальної громади було прийнято рішення профінансувати виготовлення саме цієї скульптурної композиції воїна з латуні, каменя під пам’ятник із надписом, встановлення та облаштування меморіалу бордюрами та тротуарною плиткою. Територію довкола пам’ятника впорядкували, посадивши сотню садженців самшитів та туй. Загальний обсяг витрат склав близько 318 тисяч гривень, які рівними частинами розділили між собою ТОВ «Кищенці», ТОВ «Дзензенлівське», СФГ «Шевченка», ТОВ «Дукра-Агро», ПП «Перлина».

Хвилиною мовчання присутні вшанували загиблих захисників України.

Змістовна патріотична концертна програма, яку підготували працівники Маньківського центру культури та дозвілля стала справжнім подарунком усім присутнім. Яскраві виступи учасників художньої самодіяльності подарували присутнім безліч емоцій.