Не всім українцям автоматично продовжили соцвиплати: кому треба робити це самостійно

Дата: 13.01.2023 11:22

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2022 № 1460 „Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 6 жовтня 2021 р. № 1040 і від 7 березня 2022 р. № 214“ продовжено виплату державних допомог на період дії воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування.

Автоматично було продовжено лише 6 категорій соціальних виплат та допомоги.

Зокрема:

• на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
  • дітям, хворих на тяжкі захворювання;
  • дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів;
  • особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;
  • особам, які здійснюють догляд за особами з інвалідністю І та ІІ груп внаслідок психічного розладу;
  • особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю.

Дана норма забезпечить зручність для громадян, які об'єктивно мають право на автоматичне продовження виплат. А також дозволить забезпечити допомогу тим, хто її справді потребує.

Тим не менш, для низки отримувачів виплат автоматичне продовження не повернули, у зв'язку з чим вони мають зробити це самостійно. Йдеться, зокрема, про тих, хто отримує:

• соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям;
  • допомогу на дітей одиноким матерям

Для продовження отримання адресних видів допомог, які надаються
з урахуваннясукупногодоходутамайновогостану,тапродовженнянаданняпільг, тим отримувачам, термін виплати яких закінчився в період дії воєнного стану, крім тих, які проживають на території територіальних громад, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих, необхідно з 1 січня 2023 року підтвердити право на продовження виплати допомог та надання пільг.

Зокрема, це отримувачі

• державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;

державної допомоги на дітей одиноким матерям;

допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, та пільг.

Також  продовжено до 31.12.2023 перехідний період для виплати щомісячних компенсаційних виплат непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла
80- річного віку, крім тих компенсаційних виплат, які призначені відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 № 558 „Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги“.

Допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам продовжуватиме виплачуватись, оскільки це окремий вид допомоги, який призначається з місяця звернення без кінцевої дати її припинення.