Відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
Сьогодні 10 лютого 2023 року під головуванням очільника Маньківської громади Валерія Івасюка відбулося чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. На порядок денний якої було винесені наступні питання:
- Про санітарно-епідеміологічну ситуацію у Маньківській селищній територіальній громаді та заходи щодо недопущення її ускладнення.
- Про затвердження Плану дій щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2023 році.
- Про реагування на виникнення (загрозу виникнення) терористичних або диверсійних актів в умовах воєнного стану.
З першого питання порядку денного доповіла завідувачка Маньківського відділення Уманського районного відділу Державної установи “Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України” Олена Васильєва, яка поінформувала присутніх про стан санітарно-епідеміологічної ситуації у Маньківській селищній територіальній громаді протягом 2022 року та наголосила на необхідності вжити низки заходів з метою попередження інфекційних захворювань серед населення. Вона зазначила: “ Омікрон ХВВ1.5 не збирається в найблищі часи дати людству спокій. З’являються нові види вірусу. У довгостроковій перспективі потрібна вакцинація другого покоління оновленою двовалентною вакциною COVID-19. Постійна дострокова загроза ХВВ1.5 штампу COVID-19 має неофіційну назву «кракен», який утворився у зв’язку злиття двох різновидів штаму «омікрон». «Кракен» навчився обходити імунітет після раніше перенесеного ковіду, тому захист від вірусу мають лише вакциновані за наявності однієї бустирної дози (якщо вакцинування двома першими дозами більше шести місяці тому).”
Про план дій щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2023 році присутніх поінформував головний спеціаліст з питань цивільного захисту та мобілізаційної роботи Володимир Михайловин. Відповідно до якого виконавчому комітету, підприємствам, установам та організаціям громади необхідно вжити наступні заходи: визначити об’єкти життєзабезпечення населення, транспорту, енергетики, зв’язку, що можуть зазнати негативного впливу природних явищ та розробити заходи щодо забезпечення їх сталого функціонування; уточнити порядок доведення попереджень і оповіщень до населення; перевірити технічний стан гідротехнічних споруд, ставків, меліоративних систем та об’єктів; вжити заходи для забезпечення їх готовності до паводка, пропуску льодоходу та повені; забезпечити регулярне санітарне очищення прибережних смуг водних об’єктів, підмостових отворів, кюветів, придорожніх каналів, та дренажних систем; провести обстеження наявних плавзасобів; висвітлювати в засобах масової інформації інформацію про розвиток та хід паводка, пропуску льодоходу чи повені.
Останнім питання була розглянута інформація про реагування на виникнення терористичних або диверсійних актів в умовах воєнного стану з якою виступив секретар комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Володимир Михайловин. Промовець представив членам комісії алгоритм дій посадових осіб на випадок здійснення (загрозу здійснення) діяння з ознаками терористичного або диверсійного акту, затерджений наказом начальника Уманської районної військової адміністрації від 30.01.2023 № 2.
За результатами розгляду питань порядку денного комісією прийнято відповідні протокольні рішення.